06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

TAK BYŁO – TAK JEST. INWESTYCJE STAROSTWA POWIATOWEGO W PRZASNYSZU I CIEKAWOSTKI – CZ. 6: SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO WYCHOWAWCZY W PRZASNYSZU.

Obiekty całkowicie zmodernizowane

1 września 1969 roku powstała samodzielna szkoła podstawowa dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, która zajmowała dwie izby lekcyjne i trzy inne pomieszczenia. Łącznie 61 m2. Tak wyglądał budynek przekazany przez Urząd Miasta dla potrzeb Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Przasnyszu, dla którego organem prowadzącym od 1998 roku jest Starostwo Powiatowe w Przasnyszu. Budynek należało zaadoptować na potrzeby Ośrodka. Tak natomiast wygląda on dziś. Starostwo wraz z dyrekcją i kadrą placówki zmodernizowało obiekt, salę gimnastyczną i internat. Obecnie Ośrodek posiada dobrze wyposażoną bazę, salę gimnastyczną, internat i pracownie: komputerową, logopedyczną, praktycznej nauki zawodu, integracji sensorycznej, rehabilitacji.

Nowoczesne wyposażenie i doświadczona kadra

Szkoła wraz z organem prowadzącym korzysta z funduszy unijnych i PEFRON. Otrzymała pomoce dydaktyczne do kilku pracowni: terapii zaburzeń słuchu, logopedycznej, nauczania zintegrowanego, biologicznej, chemicznej i fizycznej. Dla potrzeb szkoły Starostwo Powiatowe w Przasnyszu zakupiło nowy samochód Volkswagen Transporter przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Nauczyciele to doświadczeni pedagodzy z pełnymi kwalifikacjami do pracy w tego typu placówkach. Pracę nauczycieli wspomagają: psycholog, logopedzi, specjaliści z zakresu terapii zajęciowej.

Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Przasnyszu jako placówka opiekuńczo - wychowawcza zajmuje się kształceniem dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Kształci w zakresie: szkoły podstawowej, branżowej szkoły I stopnia i szkoły przysposabiającej do pracy. Przybywają do nas uczniowie z całego powiatu przasnyskiego, którzy z wielu przyczyn nie radzą sobie z programem szkoły ogólnodostępnej. 24 uczniów mieszka w internacie.

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu

Data: 2017-12-12