06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

TRWA MODERNIZACJA PRZEZ STAROSTWO I PZD DROGI KRZYNOWŁOGA WIELKA – BYSTRE KURZYNY I KOLEJNYCH NA GMINIE KRZYNOWŁOGA MAŁA.

O modernizację dróg na terenie Gminy Krzynowłoga Mała zabiegali w imieniu mieszkańców wraz ze starostą i zarządem powiatu – Maria Malińska i Bogdan Kruszewski - radni powiatowi z tego terenu. Droga Krzynowłoga Wielka – Bystre Kurzyny jest właśnie przez Powiat realizowana, tak jak inne na terenie Gminy Krzynowłoga Mała.

Jak informują radni Bogdan Kruszewski i Maria Malińska, którzy na bieżącą doglądają prac drogowych, realizowane są przez Powiat obecnie remonty i modernizacje wielu kilometrów odcinków drogowych na terenie Gminy Krzynowłoga Mała.

Na Gminie Krzynowłoga Mała Starostwo i PZD w ramach tego przetargu modernizuje drogi powiatowe:

- Krzynowłoga Mała – Chmieleń Wielki;

- Pewnik – Ulatowo Adamy;

- Krzynowłoga Wielka – Bystre Kurzyny;

- odcinek w Skierkowiźnie.

Kolejne odcinki są przygotowywane do robienia:

- Mchowo – Janowo (do granic powiatu)

- Kosiły – Czernice Borowe.

To kontynuacja wielkich inwestycji drogowych powiatu, które Starostwo i PZD prowadzi na terenie wszystkich miast i gmin. Wykonawcy przygotowują właśnie do realizacji następne drogi powiatowe, na które Powiat pozyskał pieniądze.

Cała ofensywa drogowa powiatu obejmuje ponad 200 km dróg we wszystkich miastach i gminach. Powstają nowe mosty, a prawie 40 odcinków drogowych w ok. 80 miastach, miejscowościach i wsiach zyska nową nawierzchnię. Część z dróg zostanie przebudowana, niektóre przejdą kompleksowy remont, inne zaś zostaną wykonane od nowa. Starostwo i PZD pozyskało na inwestycje drogowe na ten rok ponad 50 mln zł.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora