06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Trwają prace budowlane w Zdziwóju Starym i Zdziwóju Nowym.

Gmina Chorzele kończy budowę świetlicy wiejskiej z remizą strażacką, a powiat rozpoczął budowę edukacyjnego inkubatora przedsiębiorczości za 16 mln zł. Dziś postępy inwestycji przeglądał radny powiatowy z tego terenu Wojciech Piórkowski.

Obszar Gór Dębowych w okolicach Zdziwója i Starej Wsi należy do najbardziej atrakcyjnych przyrodniczą obszarów Mazowsza. Przed II wojną światową tętniło tam życie społeczne i gospodarcze. Niemiecki okupant postanowił jednak wysiedlić te tereny i utworzyć na nim poligon wojskowy. Po wojnie wróciła tylko część ludności, a miejscowości nigdy nie odzyskały swojej świetności. Obecnie dwa samorządy, powiatu przasnyskiego i gminy Chorzele, porozumiały się w sprawie rewitalizacji tego obszaru i wszystko wskazuje na to, że utworzonych zostanie na tym terenie wiele miejsc pracy. Samorządom lokalnym pomaga samorząd wojewódzki i Unia Europejska.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora