06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

UMOWA STAROSTY PRZASNYSKIEGO Z MARSZAŁKIEM PODPISANA. W KRZYNOWŁODZE MAŁEJ POWSTANIE RONDO!

Zgodnie z zapowiedzią starosta przasnyski Zenon Szczepankowski sfinalizował starania lokalnej społeczności o budowę ronda w Krzynowłodze Małej i podpisał z marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem umowę na realizację. W Krzynowłodze Małej, na skrzyżowaniu drogi powiatowej relacji Mchowo – Krzynowłoga Mała – w kierunku Janowa - z drogą wojewódzką powstanie rondo.

Projekt techniczny ronda, sfinansuje po połowie starostwo powiatowe i urząd gminy w Krzynowłodze Małej, a służby urzędu marszałkowskiego wykonają inwestycję. Potrzebę realizacji tej inwestycję już w grudniu ubiegłego roku starosta Z. Szczepankowski przedstawił w obecności wójta Jerzego Humięckiego - marszałkowi Adamowi Struzikowi wraz z propozycją finansowania i organizacji zadania. O przebudowę skrzyżowania zabiegały również lokalne władze gminy i radni powiatowi z tego terenu. Starania okazały się skuteczne. Dzięki temu, nie tylko mieszkańcy gminy będą spokojniejsi o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, ale poprawi się również komfort podróży pozostałych użytkowników tej drogi, która często jest przez kierowców wybierana, jako alternatywna w kierunku Mazur.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora