06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

UROCZYSTA INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Opublikowane przez UROCZYSTA INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

W dniu 28 września 2016 roku,  już po raz 18, uroczyście zainaugurowano sportowe zmagania dzieci i młodzieży z terenu powiatu przasnyskiego.  Na stadionie miejskim w Chorzelach, w obecności władz samorządowych, licznie zgromadzonej młodzieży,  odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi Szkolnego Związku Sportowego co jest jednoznaczne z rozpoczęciem szkolnych zmagań sportowych na terenie powiatu i województwa.

Licznie zgromadzoną młodzież , nauczycieli i opiekunów powitał przewodniczący Zarządu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Przasnyszu Grzegorz Cołosiński. Uroczystego otwarcia sportowego roku szkolnego 2017/2018 dokonali dyrektor Wydziału Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Przasnyszu Pan Ryszard Juklaniuk wraz z Przewodniczącym Rady Miasta i Gminy Chorzele Panem Krzysztofem Milewskim.

Życzyli wielu sukcesów sportowych dzieciom i młodzieży oraz wytrwałości w dążeniu do osiągania wyznaczonych celów nauczycielom i dyrektorom szkół. Zapewnił o pełnym poparciu władz samorządowych dla idei sportu szkolnego, która kształtuje właściwe charaktery w duchu zasady fair play. Po krótkiej przemowie,  rozpoczęły się zmagania sportowe na trasach Indywidualnych Biegów Przełajowych w których wzięło udział 802 uczestników podzielonych na 7 grup wiekowych w kategorii dziewcząt i chłopców. Masowy charakter imprezy połączony  z walką o eliminację rejonową i  wojewódzką sprawił, że poziom sportowy był bardzo wysoki a zwycięzcy dali z siebie wszystko by zdobyć pamiątkowe  medale z logo Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Oprócz 48 medalistów, wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli swoje biegi mogli czuć satysfakcję okraszoną wielkimi emocjami wynikającymi z dobrze pojętej sportowej rywalizacji.

Wyniki klasyfikacji łącznej IBP w poszczególnych kategoriach. (Trzy pierwsze miejsca).

Szkoły podstawowe.

Dziewczęta                           Chłopcy

1.SP nr 2 Przasnysz 1. SP nr 2 Przasnysz
2. SP Żelazna Rządowa   2. SP Jednorożec