06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

UROCZYSTA INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Opublikowane przez UROCZYSTA INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Przy bardzo zmiennej pogodzie, 25 września 2018 roku,  już po raz 19, uroczyście zainaugurowano sportowe zmagania dzieci i młodzieży z terenu powiatu przasnyskiego.  Na stadionie miejskim w Chorzelach, w obecności władz samorządowych, licznie zgromadzonej młodzieży,  odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi Szkolnego Związku Sportowego co jest jednoznaczne z rozpoczęciem szkolnych zmagań sportowych na terenie powiatu i województwa.

Licznie zgromadzoną młodzież, nauczycieli i opiekunów powitał przewodniczący Zarządu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Przasnyszu Grzegorz Cołosiński. Uroczystego otwarcia  dokonał Starosta Powiatu Przasnyskiego Zenon Szczepankowski. Życzł wielu sukcesów sportowych dzieciom i młodzieży oraz wytrwałości w dążeniu do osiągania wyznaczonych celów nauczycielom i dyrektorom szkół. Zapewnił o pełnym poparciu władz samorządowych dla idei sportu szkolnego, która kształtuje właściwe charaktery w duchu zasady fair play.

Po krótkiej przemowie, rozpoczęły się zmagania sportowe na trasach Indywidualnych Biegów Przełajowych w których wzięło udział 742 uczestników podzielonych na 7 grup wiekowych w kategorii dziewcząt i chłopców. Masowy charakter imprezy połączony  z walką o  eliminację rejonową i  wojewódzką sprawił, że poziom sportowy był bardzo wysoki a zwycięzcy dali z siebie wszystko by zdobyć pamiątkowe medale z logo Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Oprócz 48 medalistów, wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli swoje biegi mogli czuć satysfakcję okraszoną wielkimi emocjami wynikającymi z dobrze pojętej sportowej rywalizacji.

Wyniki klasyfikacji łącznej IBP w poszczególnych kategoriach. (Trzy pierwsze miejsca)

Szkoły podstawowe klasy młodsze.

Dziewczęta                      Chłopcy

1.SP 2 Przasnysz            1.SP 2 Przasnysz
2.SP 1 Przasnysz             2.SP Jednorożec
3.SP Leszno                     3. SP 1 Przasnysz