Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

herb Powiatu Przasnyskiego
nagłówek graficzny strony Internetowej
06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

UROCZYSTA INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Opublikowane przez UROCZYSTA INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Przy bardzo zmiennej pogodzie, 25 września 2018 roku,  już po raz 19, uroczyście zainaugurowano sportowe zmagania dzieci i młodzieży z terenu powiatu przasnyskiego.  Na stadionie miejskim w Chorzelach, w obecności władz samorządowych, licznie zgromadzonej młodzieży,  odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi Szkolnego Związku Sportowego co jest jednoznaczne z rozpoczęciem szkolnych zmagań sportowych na terenie powiatu i województwa.

Licznie zgromadzoną młodzież, nauczycieli i opiekunów powitał przewodniczący Zarządu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Przasnyszu Grzegorz Cołosiński. Uroczystego otwarcia  dokonał Starosta Powiatu Przasnyskiego Zenon Szczepankowski. Życzł wielu sukcesów sportowych dzieciom i młodzieży oraz wytrwałości w dążeniu do osiągania wyznaczonych celów nauczycielom i dyrektorom szkół. Zapewnił o pełnym poparciu władz samorządowych dla idei sportu szkolnego, która kształtuje właściwe charaktery w duchu zasady fair play.

Po krótkiej przemowie, rozpoczęły się zmagania sportowe na trasach Indywidualnych Biegów Przełajowych w których wzięło udział 742 uczestników podzielonych na 7 grup wiekowych w kategorii dziewcząt i chłopców. Masowy charakter imprezy połączony  z walką o  eliminację rejonową i  wojewódzką sprawił, że poziom sportowy był bardzo wysoki a zwycięzcy dali z siebie wszystko by zdobyć pamiątkowe medale z logo Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Oprócz 48 medalistów, wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli swoje biegi mogli czuć satysfakcję okraszoną wielkimi emocjami wynikającymi z dobrze pojętej sportowej rywalizacji.

Wyniki klasyfikacji łącznej IBP w poszczególnych kategoriach. (Trzy pierwsze miejsca)

Szkoły podstawowe klasy młodsze.

Dziewczęta                      Chłopcy

1.SP 2 Przasnysz            1.SP 2 Przasnysz
2.SP 1 Przasnysz             2.SP Jednorożec
3.SP Leszno                     3. SP 1 Przasnysz

Szkoły  Podstawowe   (VII, VIII kl. + III Gimnazjum)

1. SP nr 2 Chorzele      1. SP Jednorożec
2. SP Jednorożec         2. SP 3 Przasnysz
3. SP Zaręby                 3. SP Krzynowłoga Mała

Szkoły Powiatowe


1. ZSP Przasnysz           1. ZSP Przasnysz
2. LO Jednorożec            2. LO KEN
3. ZSP Chorzele              3. ZSP Chorzele
4. LO KEN Przasnysz     4. LO Jednorożec
5. ALO Przasnysz           3. ALO PrzasnyszGrzegorz Cołosiński

przewiń do góry
profil facebook informacje dla przedsiębiorców
Data: 2019-06-27
Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława