06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

UROCZYSTE PODSUMOWANIE SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Opublikowane przez UROCZYSTE PODSUMOWANIE SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań  osiągnięć młodzieży w wielu aspektach życia szkoły. Jednym z najbardziej istotnych jest współzawodnictwo sportowe, które kształtuje fizycznie jak również wzmacnia charaktery i wyzwala pozytywne emocje. Podsumowanie sportowego roku szkolnego 2016/2017 w powiecie przasnyskim odbyło się  w Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu 20 czerwca 2017 r.

Licznie zgromadzoną młodzież, nauczycieli wychowania fizycznego, dyrektorów  szkół oraz zaproszonych gości powitał przewodniczący Zarządu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Przasnyszu Grzegorz Cołosiński. Podziękował on  władzom samorządowym za wsparcie finansowe i organizacyjne Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, nauczycielom wychowania fizycznego i młodzieży za wielkie zaangażowanie w rozwój kultury fizycznej i sportu na terenie powiatu przasnyskiego.

Po krótkim wprowadzeniu głos zabrała Pani  dyrektor SP nr 2 w Przasnyszu Hanna Tomaszewska , która pogratulował uczniom  wyników sportowych oraz podkreśliła  wychowawczy aspekt szeroko pojętego sportu masowego, który ma istotne znaczenie w kształtowaniu postaw i tężyzny fizycznej młodych pokoleń Polaków. Podziękowania na ręce uczniów i nauczycieli złożył również Starosta Powiatu Przasnyskiego Pan Zenon Szczepankowski oraz Burmistrz Miasta Przasnysz Pan Waldemar Trochimiuk.  Zapewnili  zgromadzoną młodzież o ciągłej trosce w zakresie powiększania infrastruktury sportowej na najwyższym poziomie, która ma za zadanie wspierać osiągnięcia młodych sportowców i niwelować różnice w rozwoju fizycznym na terenie powiatu.

Po przemówieniach zaproszonych gości  odbyła się atrakcyjna część artystyczna w wykonaniu najmłodszych uczniów SP nr 2 w Przasnyszu. Kulminacją Podsumowania Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017 była dekoracja medalistów i finalistów XIX Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Złotych medalistów Damiana Zakrzewskiego i Michała Łukaszewskiego  wraz z opiekunami Andrzejem Danelskim i Zbigniewem Lorencem wyróżnił pamiątkowymi medalami  Pan Zenon Szczepankowski. Srebrnej drużynie piłki nożnej ze Szkoły Podstawowej nr 2 medale i dyplomy wręczył Pan Waldemar Trochimiuk. Pozostałym ośmiu medalistom medale i dyplomy wręczali obecni na sali zaproszeni goście. Po dekoracji medalistów i finalistów XIX Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej nastąpiła dekoracja  uczniów szkół które w klasyfikacji generalnej Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajęły trzy czołowe miejsca w kategorii dziewcząt i chłopców we wszystkich typach szkół powiatu przasnyskiego.

Klasyfikacja generalna Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2016/2017

Szkoły Podstawowe pow. 120 uczniów  dziewczęta:
I miejsce   SP nr 2 Przasnysz
II miejsce PSP Chorzele
III miejsce SP nr 1 Przasnysz

Szkoły Podstawowe – chłopcy:
I miejsce SP nr 2 Przasnysz
II miejsce PSP Jednorożec
III miejsce SP nr 1 Przasnysz

Szkoły Podstawowe do 120 uczniów dziewczęta:
I  SP Leszno
II SP Bogate