06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Opublikowane przez UWAGI STAROSTY PRZASNYSKIEGO DOTYCZĄCE REORGANIZACJI SĄDOWNICTWA ZOSTANĄ WZIĘTE POD UWAGĘ

Zastępca Dyrektora Departamentu Sądów, Organizacji i Analiz Wymiaru Sprawiedliwości – sędzia Krzysztof Petryna skierował na ręce starosty przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego odpowiedź na pismo zawierającego sprzeciw samorządu powiatu przasnyskiego wobec planowanego przez Ministra Sprawiedliwości zniesienia Sądu Rejonowego w Przasnyszu.

Ministerstwo informuje w piśmie, że nadal prowadzone są prace nad projektem rozporządzenia w sprawie zniesienia niektórych sądów rejonowych, utworzenia sądów apelacyjnych, sądów okręgowych i sądów rejonowych oraz ustalenia ich siedzib i obszarów właściwości.

Wszelkie uwagi i propozycje zgłoszone w wystąpieniu starosty przasnyskiego dotyczące projektowanych zmian organizacyjnych w strukturze sądownictwa powszechnego w okręgu Sądu Okręgowego w Ostrołęce będą przedmiotem wnikliwej analizy, gdyż ostateczny kształt rozwiązań zawartych w przedmiotowym projekcie nie został jeszcze przesądzony.

Obecnie Minister Sprawiedliwości Jarosław Gowin skłania się do likwidacji Sądów poniżej 10 etatów sędziowskich, a więc przasnyski Sąd pozostanie.

Sławomir Czaplicki
Kierownik Referatu