06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Opublikowane przez Wręczenie nagród dla laureatów VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „ Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”.

24 maja 2018 r. nagrodami uhonorowani zostali laureaci VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „ Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Przedstawiciel Placówki Terenowej KRUS w Przasnyszu Sławomir Garliński przedstawił zgromadzonym gościom ogólne zasady konkursu oraz laureatów konkursu wyłonionych przez komisję 16 kwietnia 2018 r.

W ocenie komisji poziom artystyczny i zastosowane techniki ocenianych prac, był na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie prace, każda na swój sposób niosły przesłanie zawarte w tytule konkursu. Rysunki laureatów pierwszych miejsc z obu kategorii wiekowych zostaną przesłane do dalszej rywalizacji i oceny przez Komisję Wojewódzką w Oddziale Regionalnym KRUS w Warszawie. Laureaci etapu Placówki Terenowej otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez KRUS i współfundatorów – Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, Urząd Miasta i Gminy Chorzele, Urząd Gminy Jednorożec, Urząd Gminy Krzynowłoga Mała oraz Urząd Gminy Przasnysz.

Uczestników konkursu podzielono na dwie grupy:

Grupa I (klasy 0-3) – wśród 57 uczniów, którzy nadesłali swoje prace laureatami zostali:

I miejsce Kacper Krawczyk z I klasy SP w Lesznie

II miejsce Wiktoria Jurczewska z I klasy SP w Nowej Krępie

II miejsce  Marcin Kurach z III klasy SP w Mchowie

Wyróżnienie otrzymali : Eryk Olber kl. III SP nr 1 Chorzele, Jakub Brzozowski kl.II SP Zaręby, Natalia Platta kl. 0 SP Krzynowłoga Mała, Filip Wysocki kl. III SP Jednorożec, Zofia Leleniewska kl. III SP Romany Sebory, Mateusz Morawski kl. II SP Ulatowo-Adamy, Maria Banul kl. I SP Zaręby, Anna Nachtygal kl. 0 SP Duczymin, Marta Miecznikowska kl. III SP Krzynowłoga Mała.

Grupa II (klasy 4-7) wśród 77 uczniów, którzy nadesłali swoje prace laureatami zostali:

I miejsce Milena Krawczyk z V klasy SP w Lesznie

II miejsce Aleksandra Dunajska z IV klasy SP w Duczyminie

III miejsce Julia Tańska z VI klasy SP w Krzynowłodze Małej

Wyróżnienia otrzymali: Katarzyna Sztukert kl. VII SP nr 1 Chorzele, Julia Tworkowska kl. IV SP Lipa, Magdalena Kakowska kl. VII SP Romany Sebory, Aleksandra Majak kl. IV SP Lipa, Klaudia Płoska kl. VI SP Ulatowo Adamy, Adrian Mikołajski kl. IV SP Duczymin, Wojciech Kuciński Kl. IV SP Jednorożec, Maria Jankowska kl. IV SP Leszno, Igor Budny kl. V SP Jednorożec, Dominika Prusik kl. V SP Żelazna Rządowa z siedzibą w Parciakach.

Nagrody i gratulacje laureatom wręczali Wicestarosta Przasnyski  Jarosław Antonii Tybuchowski, Wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska oraz Przedstawiciel Placówki Terenowej KRUS w Przasnyszu Sławomir Garliński. Wszyscy zgromadzeni goście nagrodzili laureatów konkursu gromkimi brawami.

Data: 2018-08-21
Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty