06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Współpraca Samorządu Przasnyskiego z W-M SSE

Opublikowane przez Współpraca Samorządu Przasnyskiego z W-M SSE

10 kwietnia 2019 r. miało miejsce w Olsztynie spotkanie Krzysztofa Bieńkowskiego – Starosty Przasnyskiego z Grzegorzem Smolińskim – Prezesem Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. W spotkaniu uczestniczył również Paweł Mostowy – Członek Zarządu Powiatu Przasnyskiego. Głównym tematem rozmów było budowanie efektywnej współpracy pomiędzy samorządem terytorialnym a biznesem, która nierozerwalnie wiąże się z procesem wspierania przedsiębiorczości oraz podnoszeniem jakości życia mieszkańców.

Istotnym elementem pobudzania aktywności gospodarczej jest funkcjonująca od 5 września 2019 r. Polska Strefa Inwestycji. Dzięki Ustawie z dnia 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji przedsiębiorcy mogą korzystać z pomocy publicznej oferowanej przez specjalne strefy ekonomiczne na terenie całej Polski (wcześniej było to możliwe wyłącznie na nieruchomościach objętych granicami strefy). Przepisy dotyczące wspierania inwestycji stanowią, że przedsięwzięcia mogą uzyskać wsparcie w postaci pomocy publicznej (zwolnienie przedsiębiorcy z podatku dochodowego) po spełnieniu określonych prawem kryteriów.

Paweł Mostowy - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Przasnyskiego, Grzegorz Smoliński – Prezes WMSSE S.A. i Krzysztof Bieńkowski – Starosta Przasnyski

Na terenie powiatu przasnyskiego kryteria ilościowe dotyczące wielkości wymaganych nakładów inwestycyjnych wynoszące odpowiednio: 40 000 000 zł dla dużego przedsiębiorstwa, 8 000 000 zł dla średniego, 2 000 000 zł dla małego oraz 800 000 zł dla mikroprzedsiębiorstwa. Przedsiębiorcy mogą skorzystać na tym terenie z pomocy publicznej w postaci zwolnień podatkowych (mikro oraz małe przedsiębiorstwo – 55% wartości wydatków kwalifikowanych, średnie – 45%, duże – 35%).

Żródło: www.wmsse.com.pl

Data: 2019-04-21