06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Opublikowane przez XIII DOŻYNKI WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO I DIECEZJI ŁOMŻYŃSKIEJ W WYSZKOWIE – RELACJA

W dniu 11 września br. w Wyszkowie obchodzono XIII Dożynki Województwa Mazowieckiego i Diecezji Łomżyńskiej. To największa tego typu impreza rolnicza na Mazowszu, która ma na celu pielęgnowanie rodzimych tradycji, ale przede wszystkim jest podziękowaniem składanym przez rolników za tegoroczne plony. W Święcie Plonów uczestniczyli m. in. przedstawiciele samorządu powiatu przasnyskiego: Starosta Przasnyski Zenon Szczepankowski, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Walędziak, Członek Zarządu Powiatu Jarosław Antoni Tybuchowski; pracownicy Starostwa Powiatowego w Przasnyszu oraz rolnicy z terenu powiatu przasnyskiego ze Starostami Dożynkowymi – Moniką Zygmunt i Pawłem Romanem na czele oraz Orkiestra Dęta OSP Bogate.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą koncelebrowaną przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Stanisława Stefanka – Biskupa Diecezji Łomżyńskiej i przemarszem korowodu dożynkowego, podczas którego zaprezentowane zostały wieńce dożynkowe wykonane z tegorocznych plonów przez mazowieckie powiaty, gminy.

Przy pięknej, wręcz upalnej pogodzie, po oficjalnej części uroczystości, licznie zgromadzeni widzowie podziwiali występ wyszkowskiego zespołu Sylaba, piękny koncert Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, skecze kabaretu Koń Polski występ gwiazdy wieczoru - zespołu Golec uOrkiestra.

Poniżej fotorelacja z imprezy:

Opracowano:
Referat Rozwoju Gospodarczego,