06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Z ostatniej chwili: Realizacja odbudowy kolei na odcinku Chorzele-Ostrołęka jest coraz bardziej realna.

Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski rozmawiał w tej sprawie osobiście z prezesem PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Ireneuszem Merchel. Wcześniej temat kolei przebiegającej przez powiat przasnyski Starosta poruszył również na spotkaniu z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem jak i Wiceministrem Infrastruktury Andrzejem Bittel odpowiedzialnym za kolej. Rozmowy te z pewnością już niedługo przyniosą oczekiwane rezultaty.

Linia kolejowa nr 35 łącząca Ostrołękę i Szczytnem przebiegająca przez powiat przasnyski od lat nie może doczekać się remontu. Najpierw 2001 roku została ona wyłączona z eksploatacji, a w 2010 roku przeznaczona do likwidacji na odcinku Ostrołęka–Wielbark. Ostatecznie linia została zachowana, ale wciąż wymaga dużych nakładów finansowych.

Transport kolejowy na tej trasie to przede wszystkim udogodnienie dla zlokalizowanej w Chorzelach Strefy Ekonomicznej, fabryki IKEA w Wielbarku, ale też transport pasażerski do lotniska Olsztyn- Mazury zlokalizowanego w Szymanach oraz w sezonie wakacyjnym do zlokalizowanych wokół Szczytna jezior.

Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski i Prezes PKP PLK S.A. Ireneusz Merchel

Data: 2019-04-21