06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Z OSTATNIEJ CHWILI. STAROSTA I RADA POWIATU NA NADZWYCZAJNEJ SESJI WPISALI REMONT MIEJSKIEGO DOMU KULTURY W PRZASNYSZU DO UNIJNEGO PROGRAMU RIT

Opublikowane przez Z OSTATNIEJ CHWILI. STAROSTA I RADA POWIATU NA NADZWYCZAJNEJ SESJI WPISALI  REMONT MIEJSKIEGO DOMU KULTURY W PRZASNYSZU  DO UNIJNEGO PROGRAMU RIT

Podczas zakończonej kilkadziesiąt minut temu nadzwyczajnej sesji, na wniosek starosty przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego - Rada Powiatu Przasnyskiego opowiedziała się za wpisaniem kompleksowego remontu Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu do unijnego programu Regionalnych Inwestycji Terytorialnych. Decyzja zarządu i rady powiatu otwiera drogę do realizacji miejskiej inwestycji z programu, w którym starosta przasnyski wynegocjował największe w regionie unijne środki finansowe na inwestycje starostwa powiatowego w Przasnyszu i jego jednostek organizacyjnych. Dzięki tej decyzji i działaniom starosty, który przeforsował na szczeblu województwa niezbędne regulacje - MDK w Przasnyszu ma duże szanse na kompleksową modernizację, a Miasto Przasnysz będzie mogło otrzymać na tę inwestycję około 6,5 miliona złotych dofinansowania.

Zapisanie zadania w dokumencie RIT nie gwarantuje pozyskania środków na realizację, ale zdecydowanie  zwiększa szansę jego realizacji. W ślad za włączeniem naszych projektów w program RIT przygotowaliśmy w ostatnich miesiącach szczegółowe projekty. To ogrom pracy, ale i szansa na pozyskanie kilkudziesięciu milionów złotych, a więc ogromnych unijnych pieniędzy na ważne inwestycje.

RIT w powiecie przasnyskim
Program RIT do którego już około 1,5 roku temu przystąpiło starostwo powiatowe w Przasnyszu obejmuje zadania na naszym terenie: Budowa układu drogowo – infrastrukturalnego terenów inwestycyjnych PSG Chorzele, połączenie z kolejową siecią TEN-T, Edukacyjny Inkubator Przedsiębiorczości, Remont i przebudowa z rozbudową budynku starostwa powiatowego w Przasnyszu z dostosowaniem jego części do wspomagania przedsiębiorczości oraz polepszenia obsługi procesów inwestycyjnych, Termomodernizacja obiektu szpitala w Przasnyszu,  Podniesienie poziomu opieki zdrowotnej w SP ZZOZ w Przasnyszu w celu poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego pacjenta oraz jakości usług medycznych.

Teraz znajdzie się w nim również modernizacja Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu.

Powiat Przasnyski (starostwo powiatowe) – największym beneficjentem RiT-u dla subregionu ostrołęckiego

Łączna wartość inwestycji przypadająca na poszczególnych partnerów:

Powiat Przasnyski – 126 622 448, 45 zł.
Miasto Ostrołęka – 93 740 138, 48 zł.
Muzeum Kultury Kurpiowskiej – 8 200 000, 00 zł
Powiat Ostrołęcki – 34 329 990, 00 zł
Gmina Wyszków – 55 028 615, 50 zł
Powiat Wyszkowski – 21 016 881, 36 zł
Miasto Ostrów Maz. – 42 790 443, 33 zł
Miasto Maków Maz. – 13 350 000, 00 zł
Powiat Makowski – 1 800 824, 06 zł
Miasto Przasnysz – 9 989 232,00 zł.
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce – 16 210 383,03 zł.
Szpital Powiatowy w Przasnyszu – 26 914 188,58 zł.

Szpital Powiatowy w Makowie Mazowieckim – 17 788 400,00 zł.
Szpital Powiatowy w Wyszkowie – 17 293 734, 65 zł.

Razem: 485 075 279,44 zł.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora