06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Z OSTATNIEJ CHWILI! ZENON SZCZEPANKOWSKI Z TYTUŁEM „STAROSTA 20-LECIA”.

11 września 2018 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie starostów z całej Polski w dwudziestą rocznicę nadania aktów powołania powiatów. Nasz starosta Zenon Szczepankowski został uhonorowany w sposób szczególny statuetką Starosty 20-lecia. Na Mazowszu taki tytuł otrzymał jeszcze jeden starosta Stanisław Kubeł z Ostrołęki.

Powiat przasnyski i powiat ostrołęcki występują najczęściej razem na podium rankingów inwestycyjnych. W roku 2018 również powiat przasnyski zajmuje I miejsce w Polsce, a powiat ostrołęcki II. W ubiegłym roku powiat przasnyski zajął miejsce I, a ostrołęcki III.

Obaj starostowie, przasnyski i ostrołęcki mają najdłuższy staż na stanowisku starosty. Pracują na rzecz swoich powiatów od początku ich powstania. Sprawnie zorganizowali urzędy starostw powiatowych i instytucji zależnych. Powiat przasnyski ma pod swoim nadzorem dodatkowo szpital, policję, straż, sanepid, inspekcję budowlaną. W Ostrołęce problemy tych służb rozwiązuje marszałek (szpital) lub prezydent miasta.

Powiat przasnyski w okresie ostatnich lat pod kierownictwem starosty Zenona Szczepankowskiego dokonał największych postępów w Polsce. Dość powiedzieć, że 2 października br. nasz starosta odbierze już 12 statuetkę im. Króla Kazimierza Wielkiego dla najbardziej proinwestycyjnych samorządów w Polsce, a także dyplom za I miejsce w Polsce w wykorzystaniu funduszy unijnych per capita (dane GUS i MF). Jest to osiągnięcie bez precedensu.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora