06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

ZMODERNIZOWANA PRZEZ STAROSTWO I PZD DROGA POWIATOWA JEDNOROŻEC – LIPA ODDANA DO UŻYTKU. DALSZY CIĄG PRAC WIOSNĄ.

Opublikowane przez ZMODERNIZOWANA PRZEZ STAROSTWO I PZD DROGA POWIATOWA  JEDNOROŻEC – LIPA ODDANA DO UŻYTKU. DALSZY CIĄG PRAC WIOSNĄ.

29 grudnia podczas uroczystej sesji Rady Powiatu Przasnyskiego w Jednorożcu oddano do użytku zmodernizowaną  drogę powiatową Jednorożec – Lipa wraz ze ścieżką rowerową. Droga wymaga jeszcze uzupełnienia o pewne jej elementy i stanie się to wiosną w ramach odrębnego postepowania przetargowego. Władze powiatu oraz gminy Jednorożec, jak również zaproszeni goście i przedstawiciele gminy Przasnysz uroczyście przecięli wstęgę, a następnie droga została poświęcona przez księdza kanonika Andrzeja Krona – proboszcza parafii Św. Floriana w Jednorożcu. Za realizację inwestycji staroście przasnyskiemu, zarządowi i radzie powiatu oraz w szczególności radnym powiatowym z terenu gminy Jednorożec Markowi Walędziakowi i Dariuszowi Wildze podziękował wójt gminy Jednorożec, sołtys Lipy oraz przedstawiciel  rady gminy i lokalnej społeczności.

Powiat Przasnyski w okresie od czerwca do października 2017 roku, w ramach zadnia p.n. „Przebudowa drogi powiatowej nr 3237W Lipa - Karwacz o długości 10,5 km zrealizował roboty budowlane polegające na przebudowie i poszerzeniu drogi oraz wykonaniu prac towarzyszących w pasie drogowym, służących poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego i wyposażenia technicznego.

Na całym odcinku robót t.j. na długości 10,5 km przebudowano nawierzchnię bitumiczną poprzez położenie łącznie 7 cm betonu asfaltowego. Od ściany lasu za miejscowością Jednorożec do skrzyżowania z drogą powiatową w miejscowości Lipa poszerzono nawierzchnię bitumiczną do szerokości 7,5 m, co pozwoliło na umieszczenie ścieżki rowerowej o szerokości 1,50 m.

Na całym odcinku robót wymieniono 132 szt. zużytego oznakowania pionowego na nowe czytelne oznakowanie odblaskowe. Przebudowano przepusty, usunięto zakrzaczenia, utwardzono obustronnie pobocza, odtworzono rowy przydrożne trawiaste.

Środki finansowe na realizację zadania pozyskane zostały z „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019", przyznane przez Wojewodę Mazowieckiego z budżetu państwa w kwocie 2.732.476,00, co stanowi około 49% wartości wykonanych robót. Pozostały udział  stanowią środki własne Powiatu  w wysokości 1.447.114, 13 zł  i współpracujących z Powiatem Przasnyskim Gmin: Jednorożec – 749.609,47 zł  i Przasnysz – 657.616,08 zł -  taka współpraca była punktowana na etapie oceny wniosku.

Powiat zrewanżuje się taką samą kwotą gminie Jednorożec i Przasnysz na budowę dróg gminnych.

Wykonawcą robót budowlanych, w ramach zawartej umowy na kwotę 5 472 778,54 PLN,  było przedsiębiorstwo "Drogi i Mosty - Jan Kaczmarczyk, Kacice 76, 06-100 Pułtusk".

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora