Grafika zaprasza do udziału w pikniku rodzinnym

5 sierpnia 2023 roku na terenie zielonym przy kompleksie basenów odkrytych w Przasnyszu przy ul. Mazowieckiej 25 (wjazd od ul. Kolejowej) odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Tego dnia w godzinach 13:00-18:00 nie zabraknie mnóstwa atrakcji dla najmłodszych, czyli m.in. dmuchańców, eurobungee, animacji i konkursów. Podczas imprezy zarówno dzieci, jak i dorośli atrakcyjnie spędzą czas. Wszystko to za sprawą pikniku rodzinnego promującego zmiany, które zajdą w świadczeniu 500+. Pikniki 800+ odbywają się w różnych regionach Polski, są okazją do rodzinnej i sąsiedzkiej zabawy oraz zapoznania się z ideą podwyższenia świadczenia.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej we współpracy z Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie  prowadzi kampanię promującą zmiany, które zajdą w dotychczasowym świadczeniu 800+. Na terenie województwa mazowieckiego odbędą się tylko 4 takie imprezy, z których jedna zostanie zorganizowana w Przasnyszu, dzięki współpracy z samorządem Powiat Przasnyski . Podczas wydarzenia, oprócz mnóstwa bezpłatnych atrakcji dla jej uczestników, osoby zainteresowane będą mogły zasięgnąć informacji na temat programu 800+ Wydarzenie będzie łączyć w sobie rozrywkę oraz możliwość poznania zmian w świadczeniu, które polskie rodziny otrzymają na początku roku 2024.

Sejm uchwalił już nowelizację ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, podwyższające świadczenie 500+ do 800 zł na dziecko. Wypłatę pierwszego wyższego świadczenia wychowawczego przewidziano do 29 lutego 2024 r., z wyrównaniem od 1 stycznia 2024 r. Nowelizacja ustawy o świadczeniu 800+ jest obecnie procedowana w Senacie.

Powiat Przasnyski jako Partner wydarzenia serdecznie zaprasza do skorzystania z mnóstwa atrakcji, które dostępne będą obok kompleksu Baseny Przasnysz, na który wstęp również jest bezpłatny