Grafika informuje o planowanym sygnale alarmowym w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Treść w artykule.

W związku z 79. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia 2023 r. o godz. 17.00 na terenie całego powiatu uruchomione zostaną elektroniczne syreny alarmowe. W ten sposób wspólnie oddamy cześć bohaterom Powstania Warszawskiego, którzy walczyli o wyzwolenie stolicy i przywrócenie niepodległości państwa. Syreny uruchomione będą na okres  1  minuty i emitować będą dźwięk ciągły.

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku o godz. 17.00, w tzw. godzinie „W”. Rozkaz do jego rozpoczęcia wydał dowódca Armii Krajowej gen. Tadeusz Komorowski „Bór”. Po prawie pięciu latach niemieckiej okupacji ludność stolicy chwyciła za broń. Powstańczy zryw miał doprowadzić do wyzwolenia miasta spod niemieckiej okupacji przed wkroczeniem Armii Czerwonej.