Grafika z biało czerwoną wstęgą i napisem: 84. rocznica wybuchu II Wojny światowej. Treść w artykule.

Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski oraz Proboszcz Parafii Św. Wojciecha ks. prał. dr Andrzej Maciejewski zapraszają Mieszkańców Powiatu Przasnyskiego na uroczyste obchody 84. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, które odbędą się 1 września 2023 roku w Przasnyszu.

Program uroczystości:
18:00 - Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele Parafii Św. Wojciecha w Przasnyszu
19:00 - Recital barda piosenki patriotycznej i religijnej Antoniego Tolka Jabłońskiego bezpośrednio po Mszy Świętej
19:30 - Przemarsz pod Pomnik Powieszonych w Przasnyszu: odczytanie Apelu Pamięci, salwa honorowa, złożenie wieńców.

Uroczystość uświetni Kompania Honorowa Wojska Polskiego wystawiona przez 2. Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu oraz akompaniament Orkiestry Dętej OSP Przasnysz.