Grafika informuje o konkursie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu. Treść w artykule.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu zaprasza do udziału w konkursie "10 SEKUND, BY POWIEDZIEĆ STOP".

Konkurs jest organizowany w ramach kampanii społecznej: "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży".

Rywalizacja odbędzie się w dwóch grupach wiekowych:
- I grupa - osoby w wieku 5 do 11 lat
- II grupa - osoby w wieku 12 do 18 lat

Prace konkursowe:
- I grupa (5-11 lat) - wykonany dowolną techniką plakat pod tytułem "10 sekund, by powiedzieć STOP"
- II grupa (12-18 lat) - 10--sekundowy spot video pod tytułem "10 sekund, by powiedzieć STOP"

Termin nadsyłania prac: 19.11.2023 roku. Prace można nadsyłać mailem lub tradycyjną.

W każdej kategorii wiekowej zostanie wyłonionych 3 zwycięzców - I, II i III miejsce, zwycięszy otrzymają nagrody rzeczowe.

Szczegółowe informacje dot. udziału w konkursie znajdują się w załączonym poniżej regulaminie.

Kartę zgłoszeniową, załączoną poniżej, należy wypełnić i dołączyć do każdej pracy konkursowej.

UWAGA - każda praca może mieć tylko jednego autora. Konkurs nie jest skierowany do grup. Możecie Państwo wykorzystać pomysł na konkurs i zrobić preselekcję prac w swojej placówce, a wybrane prace przesłać do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu do rywalizacji ogólnopolskiej, lub przesłać prace wszystkich chętnych osób - bez preselekcji. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży w tym roku odbywa się pod hasłem #10sekund. 10 sekund to wystarczający czas, żeby kogoś skrzywdzić, pominąć, nie dostrzec.

Co możesz zrobić w 10 sekund, by powstrzymać przemoc? Nie odchodź - nie odwracaj wzroku - bądź uważny/uważna, obserwuj i reaguj adekwatnie do sytuacji.