Podpisanie umowy

29 lutego 2024 roku w gabinecie Starosty Przasnyskiego Pawła Mostowego podpisano umowę z wykonawcą robót budowlanych polegających na remoncie nawierzchni jezdni ścieżki rowerowej dwóch odcinków drogi powiatowej nr 3213 W Przasnysz – Kobylaki – Brzeski Kołaki na długości 11 105,90 m. W podpisaniu umowy uczestniczyła również Wicestarosta Powiatu Przasnyskiego Renata Kosman, Skarbnik Powiatu Przasnyskiego Beata Czaplicka oraz przedstawiciele Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego.

Na początku 2024 roku Powiat Przasnyski ogłosił zamówienie publiczne na remont dalszego odcinka tej trasy o długości ponad 11 km. Inwestycja, polegająca na przebudowie przedwcześnie zniszczonej nawierzchni ścieżki od Zakocia aż do mostu na rzece Ulatówce w miejscowości Ulatowo-Adamy, będzie możliwa za sprawą ponad 1,8 mln zł przyznanych Powiatowi Przasnyskiemu w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024.

Najkorzystniejszą ofertę w drugim postępowaniu złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego, które zadeklarowało wykonanie przedmiotu zamówienia za kwotę 2 550 889,02 zł brutto. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie 211 dni od dnia zawarcia umowy o roboty budowlane.
Planowana do remontu droga powiatowa nr 3213 W Przasnysz - Kobylaki - Brzeski Kołaki w km od 5+730 do km 12+473,40 oraz w km od 12+677,50 do km 17+040,00, wymaga naprawy w zakresie drogi dla rowerów, opasek do niej przylegających oraz nawierzchni zjazdów (indywidualnych i publicznych). Ścieżka rowerowa o nawierzchni bitumicznej o szerokości 2,00 metrów bieżących, wymaga zwłaszcza remontu nawierzchni, na której pojawiły się wykruszenia, spękania i wybrzuszenia. Ze względu na dobry stan nawierzchni z inwestycji został wyłączony ciąg pieszo-rowerowy o nawierzchni z kostki brukowej betonowej, zlokalizowany w miejscowości Kołaki-Korysze.

Remonty, obejmujące łącznie ponad 14 kilometrów ścieżki, zostaną przeprowadzone dzięki pozyskaniu przez Powiat Przasnyski dwóch dofinansowań z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2023 i 2024.