Wicestarosta, Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz przedstawiciele spółek wodnych

24 kwietnia br. w obecności wicestarosty Renaty Kosman zostały podpisane umowy z Gminnymi Spółkami Wodnymi z Czernic Borowych i Krasnego oraz Spółką Wodną Gmina-Miasto Przasnysz na dofinansowanie działań związanych z bieżącym utrzymaniem wód i urządzeń wodnych.

Zgodnie z Uchwałą Nr L/340/2018 Rady Powiatu Przasnyskiego z dnia 28 maja 2018 roku w sprawie zasad udzielania dotacji spółkom wodnym działającym na terenie Powiatu Przasnyskiego, trybu postępowania w sprawie udzielania dotacji i sposobu jej rozliczania Zarząd przyznał dotację celową w łącznej wartości 15 000,00 złotych dla trzech spółek wodnych, które złożyły wnioski o wsparcie. Każda ze spółek otrzymała dotację w wysokości 5 000 zł.