110 NOWYCH FIRM W POWIECIE PRZASNYSKIM POWSTAŁO W 2012 ROKU DZIĘKI DOTACJOM Z POWIATOWEGO URZĘDU PRACY

Opublikowane przez 110 NOWYCH FIRM W POWIECIE PRZASNYSKIM POWSTAŁO  W 2012 ROKU DZIĘKI DOTACJOM Z POWIATOWEGO URZĘDU PRACY

110 nowych firm powstało w 2012 roku i rozpoczynając działalność gospodarczą  stworzyło dodatkowe miejsca pracy w powiecie przasnyskim dzięki jednorazowym bezzwrotnym dotacjom pochodzącym z  Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego. Siedem razy w ubiegłym roku starosta przasnyski Zenon Szczepankowski oraz kierownictwo Powiatowego Urzędu Pracy wręczało bezzwrotne dotacje w wysokości 19,4 tys. zł. każda na otwarcie własnych firm bezrobotnym zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy, którzy przedstawili swoje pomysły na własny biznes poparte stosownymi biznesplanami.  Łącznie na jednorazowe środki wspomagające otwarcie własnej działalności gospodarczej za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy wydatkowano w roku 2012 kwotę 2.108.640 zł.

I tak, jednorazowych dotacji udzielono:
- w kwietniu   - dla 31 bezrobotnych
- w  czerwcu  - dla 1 bezrobotnego
- w lipcu  - dla 35 bezrobotnych
- we wrześniu  - dla 10 bezrobotnych
- w październiku  - dla 7 bezrobotnych
- w listopadzie  - dla 9 bezrobotnych
- w grudniu dla  - 17 bezrobotnych

Razem 110 osób rozpoczęło więc własną działalność za pomocą udzielonego wsparcia z Funduszu Pracy  i Europejskiego Funduszu Społecznego w postaci jednorazowych środków. Tym bardziej uzasadnia to badania Głównego Urzędu Statystycznego pokazujące przyrost 208 firm w powiecie przasnyskim, czy też rosnąca liczba inwestorów, którzy kupują w pełni uzbrojone i przygotowane do prowadzenia działalności gospodarczej „od zaraz” - tereny w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej - potwierdzają, że sama Strefa, jak i wszelkie projekty gospodarcze realizowane „wokół niej”, jak chociażby drogi, są katalizatorem rozwoju, który zaczyna się napędzać w coraz większym tempie, niosąc gospodarcze ożywienie i nowe miejsca pracy.

Sławomir Czaplicki
Kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego,