18 przedsiębiorców rozpoczyna działalność na terenie powiatu przasnyskiego

25 kwietnia 2019 roku w sali konferencyjnej starostwa powiatowego odbyło się uroczyste podpisanie umów w sprawie udzielenia osobom bezrobotnym jednorazowych dofinansowań na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wsparcie z Powiatowego Urzędu Pracy w Przasnyszu zostało udzielone osiemnastu osobom, z czego dwóm osobom ze środków Funduszu Pracy, a szesnastu z Europejskiego Funduszu Społecznego. Nowo powstałe działalności to m.in. usługi  elektryczne, remontowe, hydrauliczne, inseminacyjne, budowlane, nadzór budowy i projektowanie, handel obwoźny i internetowy, mobilne usługi spawalnicze i montażowe, mobilna kosmetyczka, mobilna działalność fizjoterapeutyczna, warsztat samochodowy, sprzedaż aut używanych, sprzedaż detaliczna kwiatów sztucznych oraz lodów.

przedsiębiorcy PUP

W spotkaniu wziął udział Starosta Krzysztof Bieńkowski, Jadwiga Żuber Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Przasnyszu oraz Aneta Chmielik pracownik ZUS Przasnysz.

Każda z tych osób po pozytywnym rozpatrzeniu wniosków wzięła udział w trzydniowym szkoleniu pod nazwą „ABC Przedsiębiorczości”.

Starosta życzył młodym przedsiębiorcom udanego startu w biznesie oraz utrzymania i rozwijania prowadzonej działalności. Zapewnił, że Zarząd i Rada Powiatu będą wspierać lokalnych adeptów biznesu oraz inicjować działania proinwestycyjne i proprzedsiębiorcze, zarówno przez projekty Powiatowego Urzędu Pracy, jak też w ramach tworzonego Centrum Aktywizacji Biznesu. Zaprosił też do tworzonej Powiatowej Rady Przedsiębiorczości, która ma być forum wymiany doświadczeń biznesowych i dialogu przedsiębiorców z urzędnikami.

Data: 2020-09-22
Imieniny: Maury, Milany, Tomasza