90 MLN ZŁ DLA STAROSTWA NA DROGI WOJEWÓDZKIE!

KOMISJA EUROPEJSKA NA WNIOSEK STAROSTY ZENONA SZCZEPANKOWSKIEGO POPARTY PRZEZ MARSZAŁKA ADAMA STRUZIKA ZGODZIŁA SIĘ NA WPISANIE DRÓG WOJEWÓDZKICH NR 544 (OSTROŁĘKA - MŁAWA) I 614 (CHORZELE - MYSZYNIEC) DO KONTRAKTU TERYTORIALNEGO DLA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO.

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu otrzyma dzięki temu kolejne 90 mln zł na przebudowę bardzo ważnych dróg prowadzących do powiatowych stref gospodarczych w Sierakowie k. Przasnysza i w Chorzelach.

21 września 2018 r. starosta przasnyski Zenon Szczepankowski otrzymał superważną wiadomość, na którą czekał prawie 2 lata.

Powiat otrzyma pieniądze europejskie w trybie poza konkursowym na drogi wojewódzkie nr 544 i 614, jako drogi dojazdowe do powiatowych stref gospodarczych.

To wynik porozumienia, jakie zostało podpisane przez Radę Powiatu Przasnyskiego i Sejmik Województwa Mazowieckiego, a także wyraz akceptacji Komisji Europejskiej dla rozwoju stref gospodarczych w Sierakowie i Chorzelach.

Marszałek Adam Struzik, który zasiada w Komitecie Regionów Unii Europejskiej zasłużył tym samym na wielkie podziękowania ze strony całej społeczności powiatu przasnyskiego.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu Sejmik Województwa Mazowieckiego na wniosek wiceprzewodniczącej Sejmiku Wiesławy Krawczyk poparty przez marszałka Adama Struzika przeznaczył 28 mln zł na przebudowę i poszerzenie drogi 616 Grudusk- Chorzele.

W ten sposób wszystkie drogi wojewódzkie na terenie powiatu przasnyskiego zostaną przebudowane i poszerzone. To bardzo ważne drogi i bardzo kosztowne w przebudowie.

Rada powiatu przasnyskiego nie pierwszy raz zagrała va banque.

Uchwała Rady Powiatu Przasnyskiego z przed kilku lat, o przejęciu i wyremontowaniu drogi krajowej nr 57 Chorzele-Przasnysz-Maków Mazowiecki, wprawdzie nie doprowadziła do przekwalifikowania trasy na drogę powiatową, ale doprowadziła do jej wyremontowania.

Uchwała Rady Powiatu Przasnyskiego o przejęciu dróg wojewódzkich, komunikujących powiatowe strefy gospodarcze, również nie pozbawi tych dróg kategorii wojewódzkiej. Powiat przejmie je tylko na czas budowy.

Pozostaje tylko jeden wielki problem dla Powiatu, tj. zapewnienie 20% wkładu własnego do funduszy unijnych. Marszałek Adam Struzik obiecał naszemu staroście pomoc z budżetu województwa. Miejmy nadzieję, że po jesiennych wyborach nie zmienią się władze województwa i obietnica zostanie zrealizowana.

Wkład własny do projektu wyniesie 18 mln zł. Powiatu nie będzie stać na jego poniesienie bez pomocy samorządu wojewódzkiego.

Trzymamy za tym kciuki za marszałka Adma Struzika i za naszą wiceprzewodniczącą Wiesławę Krawczyk.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora