herb Powiatu Przasnyskiego
nagłówek strony internetowej

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej!

Opublikowane przez Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej Czytaj więcej →

Kurier Mazowiecki – darowizna od Orlenu dla Powiatu Przasnyskiego

Opublikowane przez
Czytaj więcej →

Ponad 630 000 zł od Orlenu dla Powiatu Przasnyskiego!

Opublikowane przez Kolejna pomoc na walkę z koronawirusem trafiła na ziemię przasnyską. Z inicjatywy posła Macieja Małeckiego – sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Fundacja Orlen przekazała naszemu Powiatowi darowiznę w postaci środków ochrony indywidualnej i preparatów dezynfekcyjnych na niebagatelną kwotę 633 370,83 zł.

Ponad 630 000 zł od Orlenu dla Powiatu Przasnyskiego Czytaj więcej →

Ponad 630 000 zł od Orlenu dla Powiatu Przasnyskiego

Opublikowane przez Kolejna pomoc na walkę z koronawirusem trafiła na ziemię przasnyską. Z inicjatywy posła Macieja Małeckiego – sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Fundacja Orlen przekazała naszemu Powiatowi darowiznę w postaci środków ochrony indywidualnej i preparatów dezynfekcyjnych na niebagatelną kwotę 633 370,83 zł.

Czytaj więcej →

Najlepsi absolwenci LO im. KEN w Przasnyszu nagrodzeni

Opublikowane przez Koniec roku szkolnego, to tradycyjnie czas podsumowań pracy dydaktycznej kadry i wyników w nauce uczniów w LO im. KEN w Przasnyszu. To również okazja by wyróżnić najlepszych absolwentów przasnyskiej alma mater z poszczególnych miast i gmin powiatu przasnyskiego. 6 lipca br., w auli liceum, z najlepszymi uczennicami spotkali się przedstawiciele samorządów na czele ze starostą Krzysztofem Bieńkowskim, którzy wręczyli abiturientkom specjalne dyplomy i nagrody finansowe od wójtów i burmistrzów.

Najlepsi absolwenci LO im. KEN w Przasnyszu nagrodzeni Czytaj więcej →

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej niezawodowej.

Opublikowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej niezawodowej Czytaj więcej →

Powiat Przasnyski pozyskał blisko 400 tysięcy złotych na likwidację barier transportowych oraz architektonicznych dla osób niepełnosprawnych.

Opublikowane przez Starosta Przasnyski informuje, że Powiat Przasnyski pozyskał z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” środki na realizację 4 projektów:

1. Likwidacja barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych w budynku przy ul. Berka Joselewicza 6 w Przasnyszu. – dofinansowanie w kwocie 58.742,62 zł.

2. Zakup mikrobusu do przewozu osób niepełnosprawnych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Przasnyszu – dofinansowanie w kwocie 80.000,00 zł.

3. Zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych z terenu gminy Jednorożec – dofinansowanie w kwocie 72.000,00 zł.

4. Likwidacja barier transportowych poprzez zakup autobusu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych z terenu gminy Krzynowłoga Mała - dofinansowanie w kwocie 186.200,00 zł.

Up

Czytaj więcej →

Aktywnie promujemy Przasnyską Strefę Gospodarczą

Opublikowane przez Mimo lockdownu gospodarki spowodowanego pandemią koronawirusa, nie ustajemy w wysiłkach by przyciągnąć do naszego powiatu nowych inwestorów. W ostatnim czasie nawiązaliśmy współpracę z portalem „Tereny Inwestycyjne Info” największą komercyjną bazą działek inwestycyjnych w Polsce. W leadzie strony https://www.terenyinwestycyjne.info/ został zamieszczony baner promocyjny Przasnyskiej Strefy Gospodarczej z przekierowaniem do strony z ofertą inwestycyjną.

Jesteśmy również w stałym kontakcie z Agencją Rozwoju Mazowsza i Polską Agencją Inwestycji i Handlu, które kierują do nas zapytania od potencjalnych inwestorów.

Aktwynie promujemy PSG Czytaj więcej →

Ogłoszenie o naborze na członków Komisji Konkursowej do opiniowania ofert

Opublikowane przez Ogłoszenie o naborze na członków Komisji Konkursowej do opiniowania ofert Ogłaszamy nabór na członków Komisji Konkursowej do opiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Przasnyskiego w roku 2020 w zakresie działalności wspomagającej rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości.

Dokumenty są dostępne do pobrania w BIP Starostwa - kliknij tutaj.
Czytaj więcej →

Powiat Przasnyski z olbrzymim awansem w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce

Opublikowane przez Miło nam poinformować, iż w III edycji ogólnopolskiego rankingu finansowego JST za 2019 r., przygotowanym przez niezależne grono eksperckie pod auspicjami Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju, powiat przasnyski zajął 35. miejsce na 314 sklasyfikowanych powiatów ziemskich. Jest to ogromny awans w stosunku do zeszłorocznego rankingu, w którym uplasowaliśmy się na 273. pozycji. - Ten znakomity wynik to zasługa mądrej, prorozwojowej polityki finansowej Zarządu Powiatu i ciężkiej pracy naszej powiatowej kadry. To także dodatkowy plus w kontekście naszych działań w poszukiwaniu kluczowych inwestorów. Wyniki rankingu będą oficjalnie zaprezentowane środowisku biznesowemu podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy. To właśnie przedstawiciele firm z uwagą śledzą najbardziej proinwestycyjne i proprzedsiębiorcze samorządy, szukając terenów do lokalizacji nowych przedsięwzięć gospodarczych. Takim terenem stać się może powiat przasnyski i ja o to będę nadal zabiegał – podsumował starosta Krzysztof Bieńkowski.

V Europejski Kongres Samorządów w Krakowie Czytaj więcej →

Wyróżnienie dla absolwenta Branżowej Szkoły I Stopnia

Opublikowane przez 26.06.2020 r. w przasnyskim ZSP  odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów kończących klasę Branżową I Stopnia. Najlepsi z nich otrzymali od dyrekcji szkoły nagrody i pamiątkowe dyplomy. W szczególny sposób został wyróżniony  absolwent  z najwyższą średnią ocen – Marcin Kardaś. Otrzymał bowiem Nagrodę Starosty Powiatu Przasnyskiego w wysokości 800zł, którą wręczył Waldemar Trochimiuk -  wicestarosta powiatu przasnyskiego.

Wyróżnienie dla absolwenta Branżowej Szkoły I Stopnia Czytaj więcej →
przewiń do góry
profil facebook informacje dla przedsiębiorców
Data: 2020-07-11
Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.