herb Powiatu Przasnyskiego
nagłówek strony internetowej

Stypendia Powiatu Przasnyskiego za wybitne osiągnięcia w różnych sferach działalności edukacyjnej dla szczególnie uzdolnionych studentów zamieszkałych na terenie powiatu przasnyskiego na rok akademicki 2020/2021

Opublikowane przez Stypendia Powiatu Przasnyskiego za wybitne osiągnięcia w różnych sferach działalności edukacyjnej  dla szczególnie uzdolnionych studentów zamieszkałych na terenie  powiatu przasnyskiego na rok akademicki 2020/2021 Starosta przasnyski zaprasza do składania wniosków o przyznanie stypendium dla uzdolnionych studentów, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu uzyskują wysokie osiągnięcia w dziedzinie nauki, sztuki lub sportu. Osoby zainteresowane uzyskaniem stypendium winny złożyć wniosek wraz z wymaganymi załącznikami w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu. Regulamin i druk wniosku są do pobrania w BIP Starostwa - kliknij tutaj, lub w Wydziale Rozwoju, Promocji, Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu II piętro pokój 83. Termin składania wniosków mija 30 października 2020 roku.
Czytaj więcej →

Koncert Papieski w 100. Rocznicę Urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II

Opublikowane przez Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszamy na Koncert Papieski w 100. Rocznicę Urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II, który odbędzie się w niedzielę 27 września 2020 r. o godzinie 13:00 po Mszy Świętej w Kościele Ojców Pasjonistów w Przasnyszu. W programie koncertu muzyka sakralna i klasyczna w wykonaniu wspaniałych artystów:
- Agnieszki Grabowskiej – sopran
- Bartosza Nowaka – tenor
- Adama Bobińskiego – śpiew
- Mateusza Górskiego – śpiew
- Juliusza Jakóbiaka – organy, fortepian.
Wstęp wolny.
Transmisja online: Przasnysz
Organizator: Rzymskokatolicka Parafia Św. Stanisława Kostki w Przasnyszu.
Koncert jest współfinansowany przez Powiat Przasnyski.

plakat koncert papieski Czytaj więcej →

Urządzenie do oczyszczania powietrza AERTE AIR 2.0 Electronica ITEL S.A

Opublikowane przez Dom Pomocy Społecznej dla dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie w Przasnyszu otrzymał od Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej działającego w imieniu Województwa Mazowieckiego urządzenie do oczyszczania powietrza AERTE AIR 2.0 Electronica ITEL S.A wraz z kartridżami Electrica ITEL S.A. Łączna wartość otrzymanego urządzenia wyniosła 9 782,69 złotych.

Zakup urządzenia sfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie w Przasnyszu pragnie podziękować za przekazaną pomoc rzeczową.

Urządzenie do oczyszczania powietrza AERTE AIR 2.0 Electronica ITEL S.A
logotyp Mazowieckiego Centrum Polityki Spolecznej oraz Mazowsza Czytaj więcej →

Wystąpienie starosty Krzysztofa Bieńkowskiego podczas uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego laboratorium Politechniki Warszawskiej w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej w Sierakowie

Opublikowane przez 19 września na terenie lądowiska w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej w Sierakowie Podczas odbyło się seminarium oraz podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego laboratorium Ośrodka Badań Lotniczych Politechniki Warszawskiej. Z tej okazji starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski skierował do zebranych słowa podziękowania za realizację tego innowacyjnego projektu na Ziemi Przasnyskiej.


Czytaj więcej →

Po raz drugi władze powiatowe w Przasnyszu upamiętniły dzień napaści sowieckiej na Polskę 17 września 1939 r.

Opublikowane przez 81 lat temu, 17 września 1939 r., łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Polski realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Z inicjatywy władz powiatu przasnyskiego w czwartek 17 września w Kościele św. Jakuba i Anny w Przasnyszu odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny i pomordowanych na wschodzie Polaków. Po wspólnej modlitwie zgromadzeni udali się pod Krzyż Katyński, by w skupieniu i zadumie oddać cześć ofiarom rosyjskiej agresji.

Starosta Krzysztof Bieńkowski przemawia pod pomnikiem katyńskim Czytaj więcej →
przewiń do góry

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.