Komunikacja publiczna Powiatu Przasnyskiego

Sukcesem zakończyły się wielomiesięczne przygotowania do utworzenia przez Powiat Przasnyski ponadlokalnej komunikacji zbiorowej. Z radością informujemy, że na prośbę mieszkańców uruchomiliśmy nową linię autobusową U 014, która rozpoczęła regularne kursowanie na trasie Przasnysz-Ciechanów i Ciechanów-Przasnysz!

Działania Powiatu Przasnyskiego, który został organizatorem ponadlokalnych połączeń autobusowych, mają związek z wielokrotnie sygnalizowanymi potrzebami mieszkańców, którzy pracują w Ciechanowie, udają się tam na zakupy, na dworzec PKP lub do placówek medycznych.

W tym celu zawarto porozumienie z Powiatem Ciechanowskim, umożliwiające przasnyskiemu starostwu przejęcie organizacji publicznego transportu zbiorowego, przekraczającego granice powiatu przasnyskiego. Powodzeniem zakończyła się także próba zdobycia na ten cel dofinansowania z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na rok 2024.

Kolejnym krokiem była uchwała Rady Powiatu Przasnyskiego z 16 kwietnia br. o utworzeniu nowej linii autobusowej, której podjęcie umożliwiło podpisanie umowy z wykonawcą i uruchomienie regularnego kursowania autobusów na trasie Przasnysz-Ciechanów i Ciechanów Przasnysz, przez Klewki, Rostkowo, Turowo, Golany, Łaguny, Wolę Wierzbowską, Dzbonie i Przedwojewo.

Z przyjemnością informujemy, że pierwsza ponadlokalna linia obsługiwana przez Samorząd Powiatu Przasnyskiego U 014 została uruchomiona, a pozyskane dofinansowanie umożliwi organizację przewozów w 2024 roku.

Galeria zdjęć