Starosta Paweł Mostowy przemawia do zgromadzonych uczestników Sztafety w Jednorożcu

Za nami kolejne sportowe wyzwanie, zorganizowane przez Stowarzyszenie Jednorożec robi co może Tym razem uczestnicy pokonywali okrążenia na stadionie w Jednorożcu z "pałeczką" w ręku wśród losowo dobranych drużyn.  Dzięki temu była to okazja do integracji i poznania się w nowych składach. Sztafeta za Jednorożcem odbyła się 19 września 2025 r., a jej uczestnicy pokonali razem 122 kilometry.

Zadanie dofinansowane ze środków Powiatu Przasnyskiego w ramach zadań publicznych oraz przy wsparciu środków Gminy Jednorożec i Limes Banku Spółdzielczego w Chorzelach.

Jak relacjonuje organizator, na starcie i mecie nie zabrakło gości:
- Paweł Mostowy - Starosta Przasnyski  przywitał wszystkich uczestników i kibiców.
- Wicestarosta Jarek Szmulski  wraz z małżonką dali przykład, startując w marszu!
- Gminę Jednorożec reprezentowały Lilla Zabielska – sekretarz oraz Magdalena Kucińska – skarbniczka, które również wystartowały w marszu.
- Z kijkami stanął też do rywalizacji Krzysztof Iwulski – Radny Powiatu Przasnyskiego.

WYNIKI BIEGU:
- Czerwoni – 15 288 metrów
- Różowi – 14 831 metrów
- Pomarańczowi – 14 828 metrów
- Biali – 14 753 metry
- Żółci – 14 517 metrów
- Zieloni – 14 391 metrów
- Siwi – 13 727 metrów
- Niebiescy – 13 550 metrów

WYNIKI MARSZU:
- Zielono-biali – 8 032 metry
- Niebiesko-biali – 7 467 metrów
- Pomarańczowo-biali – 7 437 metrów
- Czarno-biali – 7 435 metrów
- Różowo-biali – 7 430 metrów
- Siwo-biali – 7 307 metrów
- Brązowo-biali – 7 067 metrów
- Żółto-biali – 6 688 metrów
- Czerwono-biali – 6 667 metrów

Łącznie 84 osoby pokonały aż 121 680 metrów, czyli prawie 122 km!

Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, batoniki i  izotoniki. Każda drużyna była nagrodzona drobiazgami.
Zwycięzcy I, II i III miejsca w biegu jak i w marszu otrzymali z rąk Wicestarosty Jarosława Szmulskiego indywidualne statuetki, z rąk Trenera Radosława Maluchnika nagrody.

Dla ochłody i energii były słodkości, ciasta i gorące kakao. Bo nic tak nie smakuje po biegu i marszu, jak słodka nagroda na stole! 

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli mimo zmiennej pogody

Fot. Stowarzyszenie Jednorożec robi co może

Galeria zdjęć