Drzewa, grzyby i mech - wystawa opisuje jakie grzyby można, a jakich nie można zbierać

1 października 2025 r. w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym promującym bezpieczne grzybobranie. W wydarzeniu uczestniczyli Starosta Przasnyski Paweł Mostowy,  Burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski, Wójt Gminy Jednorożec Krzysztof Nizielski, Dyrektor PSSE w Przasnyszu Maria Śliwińska oraz Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Przasnysz Danuta Szydlik.

Laureaci konkursu:

Szkoły podstawowe (kl. VII–VIII)
I miejsce – Lena Kowalewska (PSP nr 2 w Chorzelach)
II miejsce – Oskar Antosiak (PSP w Duczyminie)
III miejsce – Wojciech Mikołajski (PSP w Duczyminie)

Szkoły ponadpodstawowe
I miejsce – Oliwia Orłowska (ZSP w Chorzelach)
II miejsce – Kinga Jońska (ZSP w Chorzelach)
III miejsce – Mateusz Burnos (ZSP w Chorzelach)

Laureaci otrzymali z rąk sponsorów: Paweł Mostowy - Starosta Przasnyski oraz Burmistrza Miasta Przasnysz nagrody w postaci voucherów podarunkowych.

Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Przasnysz i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną uczestnicy wydarzenia poznali zasady bezpiecznego pobytu w lesie i zbierania grzybów.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne prace i zaangażowanie!