1 października 2025 r. w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym promującym bezpieczne grzybobranie. W wydarzeniu uczestniczyli Starosta Przasnyski Paweł Mostowy, Burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski, Wójt Gminy Jednorożec Krzysztof Nizielski, Dyrektor PSSE w Przasnyszu Maria Śliwińska oraz Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Przasnysz Danuta Szydlik.
Laureaci konkursu:
Szkoły podstawowe (kl. VII–VIII)
I miejsce – Lena Kowalewska (PSP nr 2 w Chorzelach)
II miejsce – Oskar Antosiak (PSP w Duczyminie)
III miejsce – Wojciech Mikołajski (PSP w Duczyminie)
Szkoły ponadpodstawowe
I miejsce – Oliwia Orłowska (ZSP w Chorzelach)
II miejsce – Kinga Jońska (ZSP w Chorzelach)
III miejsce – Mateusz Burnos (ZSP w Chorzelach)
Laureaci otrzymali z rąk sponsorów: Paweł Mostowy - Starosta Przasnyski oraz Burmistrza Miasta Przasnysz nagrody w postaci voucherów podarunkowych.
Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Przasnysz i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną uczestnicy wydarzenia poznali zasady bezpiecznego pobytu w lesie i zbierania grzybów.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne prace i zaangażowanie!