Starosta Przasnyski oraz przedstawiciele firmy Agrocal

W ostatnim czasie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Przasnyszu odbyło się spotkanie starosty Krzysztofa Bieńkowskiego z przedstawicielami spółki Agrocal 2 Sp. z o.o. w osobie Jerzego Dysia (Prezes Zarządu) i Grzegorza Kota (Wiceprezes Zarządu).

Spotkanie to dotyczyło planowanej przez Spółkę inwestycji polegającej na budowie zakładu produkcji nawozów organiczno - mineralnych. Przedsięwzięcie, którego budowa planowana jest na IV kwartał 2023 roku, ma być zlokalizowane na terenie Przasnyskiej Strefy Ekonomicznej. Szacunkowa wartość przedsięwzięcia wyniesie około 13 mln złotych. Przy produkcji nawozu zatrudnienie znajdzie 20 członków lokalnej społeczności.

Produkcja nawozów będzie oparta o znane i bezpieczne technologie, przy znikomym oddziaływaniu na środowisko naturalne. Planowana wydajność linii to około 200 ton na dobę.

„Agrocal 2 sp. z o.o." posiada już grunty pod inwestycję, zaś obecnie jest w trakcie procesu uzyskiwania niezbędnych pozwoleń i decyzji. Planowane przedsięwzięcie spotkało się z pozytywnym odbiorem zarówno włodarzy Starostwa Przasnyskiego, jak i Gminy Przasnysz.

Starosta Przasnyski oraz przedstawiciele firm Agrocal