Starosta, Minister i strażacy.

W poniedziałek, 6 lutego w Komendzie Powiatowej PSP w Ciechanowie odbył się uroczysty apel z udziałem: Wiceministra MSWiA Macieja Wąsika, Komendanta Głównego gen. brygadiera Andrzeja Bartkowiaka oraz Starosty Powiatu Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego. W czasie jego trwania dwie jednostki OSP z naszego terenu otrzymały decyzje o włączeniu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Podczas apelu wręczono Decyzje Komendanta Głównego PSP o włączeniu 2 jednostek OSP z terenu powiatu przasnyskiego do KSRG, którego celem jest ujednolicenie działań o charakterze ratowniczym podejmowanych w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia oraz mienia. Do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego zostały włączone OSP Bogate i OSP Węgra.

Włączenie kolejnych OSP z terenu powiatu przasnyskiego do KRSG umożliwi szybszy rozwój jednostek, ułatwi pozyskiwanie sprzętu strażackiego oraz zwiększy ich potencjał ratowniczy.

Fot. Komenda Powiatowa PSP w Przasnyszu
Fot. sekc. Katarzyna Urbanowska KW PSP Warszawa