Zdjęcie grupowe organizatorów konkursu wiedzy o Żołnierzach Wyklętych oraz młodzieży biorącej udział

W poniedziałek 23 marca 2023 roku w sali konferencyjnej Centrum Aktywizacji Biznesu w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu odbył się finał konkursu wiedzy o Żołnierzach Wyklętych dla uczniów szkół powiatowych z terenu powiatu przasnyskiego. Organizatorami konkursu byli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych - Poseł na Sejm RP Maciej Małecki oraz Starosta Powiatu Przasnyskiego Krzysztof Bieńkowski we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

W poniedziałek 27 marca 2023 roku w sali konferencyjnej Centrum Aktywizacji Biznesu w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu odbył się finał konkursu wiedzy o Żołnierzach Wyklętych dla uczniów szkół powiatowych z terenu powiatu przasnyskiego. Organizatorami konkursu  byli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych - Poseł na Sejm RP Maciej Małecki oraz Starosta Powiatu Przasnyskiego Krzysztof Bieńkowski we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

Konkurs rozpoczął się testem złożonym z 25 pytań dotyczących wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, również tych działających przed laty ma naszym terenie. Po etapie pisemnym, uczniowie z trzema najlepszymi wynikami, zmierzyli  się w części ustnej z pytaniami komisji konkursowej. Z roku na rok uczniowie są coraz lepiej przygotowani, a poziom konkursu rośnie. W tym roku w Przasnyszu został pobity dotychczasowy rekord konkursu w ilości zdobytych punktów - zdobył go Oliwier Ciborowski z LO im. KEN w Przasnyszu. Pytania zawierały ogólny przekrój najważniejszych wydarzeń i postaci polskiego państwa podziemnego i Żołnierzy Wyklętych.

Pierwsze miejsce i pobicie rekordu w konkursie zdobył Oliwier Ciborowski z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu, drugie miejsce przypadło Markowi Majkowskiemu z Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu, trzecie miejsce zajął Bartek Łączyński – również reprezentujący LO im. KEN w Przasnyszu.

Komisja konkursowa przyznała dodatkowo dwa wyróżnienia, otrzymali je: Aleksandra Nachtygal z Zespołu Szkół Powiatowych w Chorzelach oraz Antoni Zalewski z LO im. KEN w Przasnyszu.

Serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć