Starosta Przasnyski przemawia do zebranych podczas Dnia Bibliotekarza

8 maja z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek odbyła się konferencja dla pracowników bibliotek powiatu oraz władz samorządowych poszczególnych gmin współorganizowana przez Powiat Przasnyski w ramach obchodów 25-lecia.

Na konferencji pn. ”Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!  - rola bibliotek publicznych w rozwoju potencjału  kulturalnego powiatu przasnyskiego” Powiat Przasnyski reprezentował starosta Krzysztof Bieńkowski, który życzył wszystkim pracownikom bibliotek dużo satysfakcji z wykonywanej pracy, wytrwałości i twórczej inwencji w propagowaniu czytelnictwa. Podkreślił, że dzięki  bibliotekom społeczność naszego powiatu ma nie tylko dostęp do książek, ale również może uczestniczyć w ciekawych spotkaniach literackich i konkursach promujących czytelnictwo i piękno języka polskiego. W powiecie przasnyskim działa prężnie 6 bibliotek gminnych, które są w większości przypadków jedynymi ośrodkami kultury w swoich społecznościach.

W dalszej części konferencji goście obejrzeli prezentację , która pokazała jaką wymierną wartość mają biblioteki dla społeczności lokalnej. To był też czas na pokazanie, że biblioteki tworzą ludzie z ogromnymi zasobami kreatywności, a dowodem na to były prezentacje przygotowane przez biorące udział w wydarzeniu instytucje.