Starosta Krzysztof Bieńkowski rozmawia z Dyrektorem Mazowieckiego Oddziału NFZ Zbigniewem Terkiem

Nie jest tajemnicą, że szpital w Przasnyszu, podobnie jak inne powiatowe placówki w Polsce, boryka się z trudnościami finansowymi. Starosta Krzysztof Bieńkowski prowadzi wszechstronne działania mające zaradzić zapaści i zapewnić ciągłość realizacji świadczeń medycznych na najwyższym poziomie. Wcześniej prowadził rozmowy z Wiceministrem Zdrowia Waldemarem Kraską, a także z Wicepremierem Henrykiem Kowalczykiem. Ostatnio spotkał się z Dyrektorem Mazowieckiego oddziału NFZ, a spotkania przyniosły efekty.

We wtorek 23 maja br. Starosta Krzysztof Bieńkowski rozmawiał w Warszawie na temat finansów naszego szpitala z Dyrektorem Mazowieckiego Oddziału NFZ Zbigniewem Terkiem. Starosta przekonywał, że narastające zadłużenie przasnyskiej placówki ma charakter systemowy i jest wynikiem rosnących kosztów działalności, które nie mają odzwierciedlenia w wycenie świadczeń medycznych oraz braku finansowania nadwykonań. Starosta uzyskał gwarancję, że tegoroczny kontrakt szpitala im. dr. Wojciecha Oczko w Przasnyszu zostanie zwiększony o dodatkowe 3 miliony złotych.

-  Jeszcze w maju wpłynie z tej kwoty 1,2 mln zł. Trzeba robić wszystko, by nasz szpital uniknął groźby zwiększania zadłużenia, bo to zagrożenie dla jego normalnego funkcjonowania i obsługi pacjentów. Musimy też dbać o utrzymanie miejsc pracy. Wspólnymi siłami i przy dobrej woli na pewno damy radę - podkreślił Krzysztof Bieńkowski.