Na zdjęciu Starosta oraz grupa nowych przedsiębiorców i pracowników PUP oraz ZUS. Treść w artykule.

21 czerwca 2023 roku, podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu zostały podpisane umowy z czterema nowymi przedsiębiorcami, którzy otrzymają wsparcie finansowe na założenie i prowadzenie firm w powiecie przasnyskim. W spotkaniu uczestniczył Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Jadwiga Żuber wraz z Pracownik Powiatowego Urzędu Pracy Barbarą Garlińską oraz Pracownik ZUS Anetą Chmielik.

Starosta życzył nowym przedsiębiorcom sukcesów w prowadzeniu działalności. Przedsiębiorcy otrzymali także zapewnienie Starosty o pomocy i wsparciu ze strony samorządu powiatowego, między innymi w postaci doradztwa liderów krajowego i zagranicznego rynku działających w ramach Powiatowej Rady Przedsiębiorczości.

Dzięki jednorazowemu wsparciu ze środków współfinansowanych ze środków Funduszu Pracy w powiecie przasnyskim, podpisano umowy na następujące działalności:
- sprzedaż internetowa,
- usługi związane z montażem instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, klimatyzacji, mat, grzewczych,
- mobilny serwis aut ciężarowych i usługi logistyczne,
- usługi instalacji wodno – kanalizacji cieplnej, gazowej, klimatyzacyjnej.

Każdorazowo przed wypłatą pozyskanych środków odbywa się szkolenie „ABC Przedsiębiorczości”, które wprowadza nowych przedsiębiorców w zagadnienia zakładania i prowadzenie własnych firm. Szkolenie porusza tematykę założenia i rejestracji działalności, skutecznego jej promowania, ubezpieczeń społecznych, pozyskiwania funduszy unijnych, podstawom i formom opodatkowania, księgowości czy prowadzeniu kasy fiskalnej.

Galeria zdjęć