Na zdjęcie Damian Pazikowski i Krzysztof Bieńkowski. Grafika informuje o patronacie starosty nad biciem rekordu. Treść w artykule.

Damian Pazikowski jest dietetykiem klinicznym i ultramaratończykiem, który w sierpniu planuje pobić rekord świata i jednocześnie rekord Guinessa w jeździe na rowerze przez 24 godziny bez żadnej przerwy! Za zgodą Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego próba bicia rekordu nastąpi na drogach Strefy Gospodarczej w Sierakowie, stanowiąc zarówno promocję sportu, jak i walorów przasnyskich terenów inwestycyjnych.

Na terenie Strefy Gospodarczej w Sierakowie ultramaratończyk będzie chciał pobić rekord świata, będący jednocześnie rekordem Guinnessa w przejechaniu jak największej liczby kilometrów w ciągu 24 godzin. Choć Damian mordercze treningi rozpoczął już we wrześniu ubiegłego roku, ich zwieńczenie oraz ostateczne starcie nastąpi 12 sierpnia 2023 r. Wówczas zawodnik w ciągu doby będzie chciał pokonać ponad 1026 km trasy, ze średnią prędkością zbliżoną do 43 km na godzinę, bijąc dotychczasowy rekord ustanowiony przez kolarza z Austrii.

Damian poszukiwał odpowiedniego miejsca dla swoich działań w całej Polsce, spotykając się z piętrzeniem przeszkód i odmowami. Szczęśliwie los skierował go w gościnne progi powiatu przasnyskiego, gdzie znalazł zrozumienie i wsparcie Starosty Krzysztofa Bieńkowskiego, który dostrzegł potencjał promocyjny działań utalentowanego sportowca z podwarszawskiego Józefowa. 

Przy okazji wydarzenia na strefie gospodarczej w Sierakowie pojawi się miasteczko zawodów, gdzie będzie można kibicować biciu rekordu świata i skorzystać z poczęstunku. Serdecznie zapraszamy!