Liczna grupa dzieci i rodziców odpoczywa na terenie zielonym za kościołem farnym w Przasnyszu.

W upalne popołudnie 11 lipca 2023 r. publiczność z terenu powiatu licznie uczestniczyła w pięknym przedstawieniu teatru Prima, które odbyło się na plenerowej scenie za Kościołem Farnym w Przasnyszu. Tym razem aktorzy zaprezentowali wzruszającą opowieść o sile miłości, lojalności i nadziei. Cykliczne spektakle dla całych rodzin realizowane są przez Miejski Dom Kultury w Przasnyszu przy finansowym wsparciu Powiatu Przasnyskiego.
Wakacyjny spektakl "Lwi król" opowiadał o losach małego, bezbronnego lwiątka, które przyszło na świat w afrykańskiej dżungli.

Jednak jego wspaniale zapowiadające się życie, od początku nie układało się najlepiej. Kłusownik porwał bowiem jego rodziców i przyszły władca „lwiej krainy" pozostał zupełnie sam. Dzielny, mały bohater, postanowił uwolnić rodziców i wyruszył w długą, pełną przygód podróż. Na swej drodze spotkał wielu życzliwych i oddanych przyjaciół, którzy nauczyli go, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za udział w plenerowym spektaklu "Lwi Król" w wykonaniu Teatr Prima. Frekwencja, podobnie jak przed rokiem, nie zawiodła!

Spektakl odbył się w ramach projektu „Teatr i kino z rodziną" realizowanego przez Miejski Dom Kultury w Przasnyszu i sfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Przasnyszu. „Teatr i kino z rodziną" to cykliczny projekt, polegający na organizowaniu plenerowych projekcji kinowych oraz spektakli teatralnych dla całych rodzin z miasta i powiatu przasnyskiego, odbywających się od czerwca do września. Projekt realizowany jest od 2020 roku i cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Przez ostatnie lata z oferty skorzystało kilka tysięcy osób. W 2023 r. na realizację zadania Powiat Przasnyski przeznaczył 30 tys. zł.

Galeria zdjęć