Od lewej: Starosta Przasnyski, dwaj przedstawiciele firmy REMBUD, dwójka prowadzących program telewizyjny

9 lipca 2023 roku na zaproszenie Starosty Krzysztofa Bieńkowskiego gościła u nas telewizja śniadaniowa z programem "Wakacje z TVP3 Warszawa". Wakacyjny program pokazał piękno powiatu przasnyskiego z zupełnie nowej perspektywy, zaskakując nie tylko mieszkańców, ale i widzów z innych części kraju. W programie, którego studio mieściło się w kompleksie odkrytych basenów wybudowanych przez Rembud Sp. z o.o, pokazano liczne atrakcje Przasnysza i okolic, piękno tutejszej architektury, urokliwe miejsca i ciekawych gości. Dzięki dynamicznej ramówce turyści mogli się przekonać, że w powiecie przasnyskim można wspaniale
 spędzić czas, ani przez chwilę nie narzekając na nudę! 

Paulina Pieńkowska i Przemysław Toczek zaprosili widzów do odwiedzenia Ziemi Przasnyskiej, gdzie widzowie mogli znaleźć powodów do spędzenia wakacyjnego weekendu. Prowadzący zachęcili do skorzystania z oferty odkrytych basenów wraz z wodnym placem zabaw, porozmawiali ze strażakami z OSP Mchowo i motocyklistami z grupy Moto-Miłośnicy.pl oraz poznali przepisy na lokalne potrawy serwowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lesznie.  Na Baseny Przasnysz odbyły się zajęcia aqua aerobiku prowadzone przez BeFit usługi sportowo - rekreacyjne, wywiad z Jakubem Bońkowskim - mistrzem świata w trójboju siłowym i zawodnikiem Ludowego Klubu Sportowego Grom Przasnysz wraz z trenerem Cezarym Pykałą, występ Zespołu Ludowego "Krasne" i... mnóstwo wakacyjnej zabawy!

Reporterzy odwiedzili także Przasnyską Strefę Gospodarczą w Sierakowie oraz tutejszy Ośrodek Badań Lotniczych i Kosmicznych Politechniki Warszawskiej. Kamery zajrzały także do Krasnego, gdzie pokazano zabytkową stadninę i majestat koni pełnej krwi angielskiej. Kolejną chlubą Przasnysza ukazaną w programie była słynna w całym kraju Pracownia Batiku Mamut wraz jej twórcą i instruktorem Tomaszem Jakubowskim. Nie zabrakło inspirujących rozmów z przedstawicielami lokalnych władz, regionalistami, członkami Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej oraz z GRH 14 Pułk Strzelców Syberyjskich, którzy uświetnili program salwą z broni czarnoprochowej.
Weekendowe przedpołudnie z TVP3 Warszawa pokazało piękno naszych terenów oraz moc atrakcji, które mają do zaproponowania Przasnysz i jego okolice. Inicjator realizacji programu na naszym terenie - Starosta Krzysztof Bieńkowski - publicznie liczy, że ukazanie dynamicznego rozwoju, który odnotowała nasza Mała Ojczyzna w ostatnich latach, zainteresuje nie tylko turystów, ale i nowych inwestorów.

Kierujemy serdeczne podziękowania do wszystkich osób, które wzięły udział w realizacji programu:
- TVP3 Warszawa
- KGW w Lesznie https://www.facebook.com/KGWLeszno
- Damian Pazikowski
- Rembud Sp. z o.o i Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski
- OSP Mchowo z Panią Wójt Grażyną Wróblewską
- Ośrodek Badań Lotniczych i Kosmicznych Politechniki Warszawskiej w Sierakowie (Politechnika Warszawska)
- Jakub Bońkowski i Cezary Pykała
- Tomasz Jakubowski
- GRH 14 Pułk Strzelców Syberyjskich Hubert Dęby Mariusz Maciaszczyk Bartek Drejerski oraz pozostali uczestnicy rekonstrukcji
- Moto-Miłośnicy.pl Piotr Łada, Bożena Łada, Piotr Szustecki, Jarosław Jeżowski wraz z całą grupą
- dr Waldemar Krzyżewski z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej
- Edyta Bobińska z BeFit usługi sportowo - rekreacyjne
- Zespół Ludowy "Krasne"
- Stadnina Koni Krasne

Galeria zdjęć