Gabinet Starosty Przasnyskiego. Od lewej: Dyrektor LO im. KEN w Przasnyszu, Starosta, uczennica LO im. KEN.

8 sierpnia w gabinecie starosty gościła Zuzanna Żmijewska uczennica 4 klasy LO im. KEN w Przasnyszu, laureatka prestiżowego konkursu "Zwolnieni z teorii". W trakcie spotkania, w którym uczestniczył również dyrektor LO im. KEN w Przasnyszu Piotr Kołakowski, Zuzia opowiedziała o konkursie, o przygotowaniach, a także o przyszłości i wspólnych działaniach. 

Zuzanna Żmijewska wraz ze swoim zespołem zrealizowała projekt „dalEKOwzroczne”. Projekt polegał m.in. na posadzeniu tysięcy drzew, z czego 100 zasadzono w kwietniu br. w Przasnyszu, uświetniając 100-lecie otwarcia gmachu dzisiejszego KEN-a. Team Zuzanny znalazł się w gronie najlepszych w Polsce, zdobywając Srebrnego Wilka – drugą najbardziej prestiżową nagrodę w olimpiadzie.

Zwolnieni z Teorii to inicjatywa, w której młodzież realizuje projekty społeczne, by uczyć się pracy w zespole, a biznes jest ciałem doradczym, które wzmacnia kompetencje i dzieli się wiedzą. W skrócie chodzi o to, żeby zrealizować własny projekt, który poprawi Twoje otoczenie  - a przy okazji nauczyć się wielu przydatnych umiejętności, poznać ciekawych ludzi i zdobyć międzynarodowe certyfikaty!