Zdjęcie grupowe uczniów oraz Starosty Krzysztofa Bieńkowskiego i Zbugniewa Makowskiego

11 września 2023 roku Dyrektor SPZZOZ w Przasnyszu Zbigniew Makowski, który wylicytował na aukcji charytatywnej "godzinę w fotelu Starosty Przasnyskiego", skorzystał z wygranej. Korzystając z pięknej pogody "godzina w fotelu Starosty" została zamieniona na "godzinę pracy w terenie" wraz ze Starostą Przasnyskim Krzysztofem Bieńkowskim. Środki z licytacji zasiliły zbiórkę na leczenie małego Karolka z Zarąb, który potrzebuje funduszy na kosztowne leczenie.

Wylicytowana na cele charytatywne godzina była niezwykle intensywna, ponieważ Zbigniew Makowski wraz ze starostą Krzysztofem Bieńkowskim odwiedził wiele miejsc, w których realizowane są zadania oraz inwestycje powstałe i powstające w obecnej kadencji. Pośród nich nie mogło zabraknąć wizyty w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz Powiatowym Urzędzie Pracy. Kolejnym przystankiem był plac budowy ważnej powiatowej inwestycji: Środowiskowego Domu Samopomocy. „Opoka” - bo taką nazwę zyska ŚDS, powstaje w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ruda w Przasnyszu, a jego zadaniem będzie wszechstronne wsparcie niepełnosprawnych osób dorosłych przewlekle chorych psychicznie oraz z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

Następnie odwiedzono teren Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu, gdzie Powiat Przasnyski ulokował ważne inwestycje w zdrowie i kondycję swoich mieszkańców. Przy ul. Mazowieckiej 25 mieści się baza sportowa, która zimą oferuje mieszkańcom krytą halę z lodowiskiem, zaś latem kompleks basenów odkrytych. Z obu tych atrakcji do tej pory skorzystały już tysiące mieszkańców powiatu przasnyskiego oraz ościennych powiatów. Obiekty są chętnie wykorzystywane przez grupy szkolne, a z jedną z nich - korzystającą z zajęć wychowania fizycznego na terenie basenów - udało się porozmawiać i wysłuchać opinii na temat obiektu.

Przy ZSP zrealizowano również projekt rewitalizacyjny części jej terenu. Powstała tzw. „Zielona Oaza”, która utworzyła piękny dziedziniec szkoły. Do niedawna zaniedbany i wybetonowany plac, teraz trawiasta i ukwiecona przestrzeń do odpoczynku. Podczas tej wizyty trudno było nie zauważyć rozstawionych rusztowań i mężczyzn pracujących przy elewacji jednej ze ścian, ponieważ powstaje tu historyczny mural poświęcony bohaterskiej obronie Westerplatte w 1939 roku, co stanowi bezpośrednie nawiązanie do jej patrona. Mural jest jednym z elementów uczczenia na 100-lecia szkoły. Obserwując przebieg prac, udało się również zamienić kilka słów z inicjatorem akcji, Prezesem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej Hubertem Dębym.

Link do zbiórki na leczenie Karolka (klik).

Galeria zdjęć