Grafika informuje o środkach pozyskanych na remont i modernizację dróg w powiecie przasnyskim

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki kolejnego naboru w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg– tym razem na 2024 rok. Z radością śpieszymy poinformować, że - za sprawą starań Starosty Krzysztofa Bieńkowskiego - do Powiatu Przasnyskiego trafi ponad 5,5 mln zł na rozwój lokalnych dróg, dzięki którym wyremontowane zostanie dalsze 11 km ścieżki rowerowej przy tzw. Trasie Różowych Słupów oraz nastąpi kompleksowa modernizacja drogi powiatowej w Żelaznej Rządowej, do granicy powiatu przasnyskiego.

Nie zwalniamy tempa! Powiat Przasnyski pozyskał kolejne miliony na remont dalszych 11 km ścieżki rowerowej przy "Trasie Różowych Słupów" oraz modernizację drogi w gminie Jednorożec!

Trwa poszukiwanie wykonawcy remontu 3 km odcinka ścieżki rowerowej od ul. Królewieckiej w Przasnyszu w stronę Osówca, który zostanie przeprowadzony dzięki pozyskaniu przez Powiat Przasnyski 600 tys. zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2023. 2 października 2023 r. nadeszły kolejne doskonałe wieści, dzięki którym już wkrótce możemy oczekiwać remontu dalszego odcinka tej trasy, o długości ponad 11 km. Za sprawą ponad 1,8 mln zł przyznanych Powiatowi Przasnyskiemu w ramach najnowszego naboru w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024,możliwe będzie wyremontowanie przedwcześnie zniszczonej nawierzchni ścieżki aż do mostu na rzece Ulatówce w miejscowości Ulatowo-Adamy.

Kolejnym zadaniem, którego finansowanie pozwoli najnowsza odsłona Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, będzie przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Żelazna Rządowa w gminie Jednorożec. Dzięki ponad 3,8 mln zł mieszkańcy będą mogli komfortowo i bezpiecznie dojeżdżać do pracy, ośrodka zdrowia czy do szkoły. Przebudowa odcinka drogi o długości 2,2 km wraz z infrastrukturą pieszo-rowerową do miejscowości Żelazna Rządowa-Gutocha nastąpi za sprawą licznych apeli kierowanych do Starosty Krzysztofa Bieńkowskiego.

Dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg na 2024 r. Powiat Przasnyski wykona:
- Przebudowę 2202 metrów drogi powiatowej nr 2514W Myszyniec - Zdunek –Bartniki w km od 22+877,47 do km 25+079,47. Okres realizacji zadania nastąpi pomiędzy 06. 2024 - 05. 2025 r. Wysokość dofinansowania wyniesie 3 803 526,23 zł, zaś całkowita wartość inwestycji szacowana jest na 5 433 608,90 zł.
- Remont 11.106 metrów drogi powiatowej nr 3213W Przasnysz - Kobylaki - Brzeski Kołaki przez odbudowę odcinka drogi dla rowerów od Zakocia do Ulatowa-Adam. Termin realizacji inwestycji 06. 2024 - 05. 2025 r. Całkowita wartość zadnia wyniesie 2 661 351,51 zł; dofinansowanie – 1 862 946,05 zł.