Grupa pięciu mężczyzn podczas dnia sportu w ZSP

6 października 2023 roku na terenie Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra. H. Sucharskiego odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Trening z mistrzem", organizowane przez Fundacja Orły Sportu  w ramach Programu Rządowego "MIKRO GRANTY", finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.  Tym razem uczniowie mieli okazję trenować z tancerzem Rafałem Maserakiem oraz piłkarzem Piotrem Świerczewskim!

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem przez Starostę Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego i Dyrektora ZSP w Przasnyszu Pawła Szczepkowskiego przybyłych gości oraz uczniów. Po krótkiej prezentacji Programu Rządowego oraz planu spotkania, grupa dziewcząt wraz z opiekunami udała się na trening tańca z Rafałem Maserakiem - tancerzem, choreografem, instruktorem tańca, znanym z programu "Taniec z gwiazdami". 

Rafał Maserak jest trzykrotnym wicemistrzem Polski w „10 tańcach” (latynoamerykańskich i standardowych)oraz dwukrotnym wicemistrzem Polski w tańcach latynoamerykańskich. Był zwycięzcą i finalistą turniejów zagranicznych Gold Master we Włoszech, Paris Open, Austrian Open oraz Russian Open oraz reprezentował Polskę na międzynarodowych festiwalach tańca w Blackpool, German Open, International, UK czy Allassio.

Chłopcy natomiast rozpoczęli trening piłki nożnej z Piotrem Świerczewskim - piłkarzem, reprezentantem Polski, trenerem piłkarskim. Piotr Świerczewski zdobył wicemistrzostwo olimpijskie w Barcelonie 1992, Puchar Intertoto w 1997 jako zawodnik SC Bastia, cztery razy Puchar Polski (w sezonach 1990/91, 1992/93 w barwach GKS Katowice, 2003/04 w barwach Lecha Poznań oraz 2006/07 w barwach Dyskobolii), dwa razy Superpuchar Polski (w 1992 w barwach Katowic oraz w 2004 w barwach Lecha). 26 listopada 1992 zadebiutował w reprezentacji Polski w meczu przeciwko Argentynie. Uczestniczył w mistrzostwach świata w Korei Południowej i Japonii w 2002, w których wystąpił w dwóch meczach.

Już za tydzień kolejne spotkanie z cyklu "Trening z mistrzem". Tym razem uczniów ZSP czeka... trening siatkarski.

Galeria zdjęć