Grafika informuje o nagrodzeniu Gmin w powiecie przasnyskim za wysoką frekwencję wyborczą

Wszystkie gminy powiatu przasnyskiego nagrodzone za wysoką frekwencję wyborczą. Gmina Czernice Borowe otrzyma aż 2,5 mln zł!

W powiecie przasnyskim frekwencja w wyborach parlamentarnych była bardzo wysoka i wyniosła 68,71%. Największy odsetek głosujących odnotowano w gminie Czernice Borowe, gdzie do urn udało się 73,95% uprawnionych. Za sprawą profrekwencyjnych działań rządu, do czernickiej społeczności trafi 2,5 mln zł. To jednak nie koniec, ponieważ każda mała gmina, w której frekwencja przekroczyła 60%, otrzyma pół miliona złotych. Takie wsparcie, dzięki wyborczemu zaangażowaniu mieszkańców, otrzymają wszystkie samorządy gminne w powiecie przasnyskim!

Decyzją rządu nagrodzone zostaną wszystkie gminy do 20 tys. mieszkańców, w których obywatele licznie udali się na głosowanie. Gmina o najwyższej frekwencji w powiecie może uzyskać 2,5 mln zł. Taką gminą są Czernice Borowe, które nagrodę będą mogły przeznaczyć na przebudowę i modernizację remiz, na realizację projektów z budżetu obywatelskiego, wsparcie kół gospodyń wiejskich, orkiestr dętych, zespołów ludowych i klubów sportowych. 

Dodatkowo gminy, które przekroczyły 60-procentową frekwencję, otrzymają po pół miliona złotych. Próg ten przekroczyły wszystkie samorządy gminne w naszym powiecie, dzięki czemu otrzymają rządowe środki. 250 tys. zł będzie można przeznaczyć na wsparcie dla kół gospodyń wiejskich, orkiestr dętych czy zespołów ludowych i kolejne 250 tys. zł dla klubów sportowych.

W Mieście Przasnysz frekwencja w wyborach do Sejmu wyniosła 73,64%;
W Gminie Krzynowłoga Mała - 70,86%;
W Gminie Krasne - 67,87%;
W Gminie Przasnysz - 66,54%;
W Gminie Chorzele - 63,85%;
W Gminie Jednorożec  - 62,59%.

Wszystkim mieszkańcom, którzy dzięki licznemu uczestnictwu w wyborach wypracowali nagrody dla swoich społeczności, serdecznie gratulujemy!