Na zdjęciu Senator, Wicestarosta oraz grupa nowych przedsiębiorców i pracowników PUP oraz ZUS. Treść w artykule.

Wzorem poprzednich miesięcy, w budynku Starostwa Powiatowego w Przasnyszu odbyło się podpisanie umów na rozwój działalności gospodarczej. 23 października 2023 roku w obecności wicestarosty Pawła Mostowego, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Przasnyszu Jadwigi Żuber, pracownik PUP Barbary Garlińskiej oraz pracownik ZUS Pani Anety Chmielik, sześciu nowych przedsiębiorców uzyskało wsparcie finansowe na utworzenie nowych firm.

Wicestarosta życząc przedsiębiorcom udanego startu, zapewnił o wsparciu ze strony Powiatu Przasnyskiego oraz zachęcił do włączenia się w działalność Rady Przedsiębiorczości oraz Mazowieckiej Izby Gospodarczej. Rada jest otwarta na przedsiębiorców dużych i małych – z każdej branży, daje również okazję do przekazywania uwag zarówno samorządowcom gminnym jak i stronie rządowej za pośrednictwem władz powiatu.

Nowo powstałe firmy będą świadczyć następujące usługi:
-usługi kosmetyczne i kosmetologiczne,
-działalność lekarsko – weterynaryjna,
-usługi kosmetyczne,
-wulkanizacja oraz czyszczenie aut,
- biuro rachunkowe,
- auto detaling- kompleksowe czyszczenie, renowacja i konserwacja pojazdów.

Każdorazowo przed wypłatą pozyskanych środków odbywa się szkolenie „ABC Przedsiębiorczości”, które wprowadza nowych przedsiębiorców w zagadnienia zakładania i prowadzenie własnych firm. Szkolenie porusza tematykę założenia i rejestracji działalności, skutecznego jej promowania, ubezpieczeń społecznych, pozyskiwania funduszy unijnych, podstawom i formom opodatkowania, księgowości czy prowadzeniu kasy fiskalnej.

Nowe działalności w powiecie przasnyskim powstały dzięki środkom z Funduszu Pracy.