Dwóch katolickich kapłanów poświęca sztandar OSP Ulatowo Pogorzel. Towarzyszy im strażak OSP.

Uroczyste poświęcenie i przekazanie sztandaru OSP Ulatowo Pogorzel z udziałem wicestarosty Pawła Mostowego
21 października br. odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania nowego sztandaru dla jednostki OSP Ulatowo Pogorzel. Powiat Przasnyski reprezentował wicestarosta Paweł Mostowy.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. koncelebrowaną przez ojca Wiesława Wiśniewskiego, kapelana strażaków w powiecie przasnyskim, który poświęcił sztandar. Następnie aktu nadania dokonał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Przasnyszu Bogdan Rzepczyński. Na sztandarze wyhaftowano datę powstania jednostki, nadania sztandaru, wizerunek św. Floriana – patrona strażaków oraz hasło „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”, które stanowi ideę społecznej służby strażaków.

Z tej okazji wicestarosta Paweł Mostowy złożył serdeczne gratulacje strażakom ochotnikom życząc bezpiecznych powrotów z działań ratowniczo-gaśniczych, dalszego rozwoju jednostki oraz kultywowania tradycji strażackich.
Nadanie sztandaru jest uhonorowaniem zasług w służbie i pracy na rzecz bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Ta podniosła uroczystość to dowód szacunku i uznania mieszkańców Ulatowa Pogorzel oraz gminy Jednorożec dla codziennego poświęcenia i zaangażowania strażaków.

Galeria zdjęć