Starosta Paweł Mostowy oraz grupa młodzieży stoi na płycie Lodowiska Powiatowego w Przasnyszu pozując do zdjęcia

Mikołajki świętujemy 6 grudnia. To wtedy, zgodnie z tradycją, Święty Mikołaj nagradza grzeczne dzieci, przygotowując je do radosnej atmosfery nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

W tym roku władze Powiatu Przasnyskiego zorganizowały dla dzieci i młodzieży wyjątkową imprezę mikołajkową na Powiatowym Lodowisku w Przasnyszu. Nie zabrakło świątecznego nastroju dzięki klimatycznym dekoracjom oraz muzyce. Tradycyjnymi mikołajkowymi słodkościami przybyłych gości częstowali osobiście: Starosta Przasnyski Paweł Mostowy oraz Wicestarosta Renata Kosman.

Zaproszenia na jazdę na lodzie dla dzieci i młodzieży rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Trudno się temu dziwić, ponieważ Starostwo Powiatowe w Przasnyszu wraz z kadrą lodowiska zapewniło uczestnikom doskonałą zabawę oraz słodki poczęstunek. Tego dnia wstęp na taflę oraz wypożyczenie sprzętu było bezpłatne, a radosna muzyka oraz świąteczne dekoracje wprowadziły najmłodszych w atmosferę zbliżającego się wielkimi krokami Bożego Narodzenia. Ten dzień z pewnością zapisze się w pamięci. Dzieciaki miały bowiem możliwość jazdy na łyżwach, nieograniczonych gonitw po tafli oraz wspólnych zabaw. Uśmiechy, które zdobiły twarze dzieci, były najlepszym podziękowaniem za wspólnie spędzony czas oraz mikołajkową niespodziankę.

Impreza była także okazją do wspomnień, ponieważ 6 grudnia 2023 r. przypadła trzecia rocznica otwarcia wybudowanej - staraniem Powiatu Przasnyskiego - hali sportowej z płytą sztucznego lodowiska, która od tego czasu wspaniale służy mieszkańcom. Obiekt umożliwia nie tylko organizację licznych sportowych, kulturalnych i muzycznych imprez, ale także zajęć wychowania fizycznego dla uczniów z powiatowych placówek edukacyjnych.

Galeria zdjęć