Starosta Paweł Mostowy, instruktorzy oraz uczestnicy kursu samoobrony, którzy prezentują dyplomy

12 grudnia 2023 r. odbyło się ostatnie ze spotkań uczestników zajęć samoobrony, sfinansowanych dzięki Budżetowi Obywatelskiemu Powiatu Przasnyskiego. Mieszkańcy zyskali dzięki nim umiejętności zachowania się w niebezpiecznych sytuacjach, dbając przy okazji o kondycję i smukłą linię. Starosta Przasnyski Paweł Mostowy wraz z instruktorem Robertem Mikołajczykiem wręczyli uczestnikom certyfikaty ukończenia kursu oraz moc gratulacji.

102 głosy oddane w ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Przasnyskiego pozwoliły na realizację w 2023 r. projektu pod nazwą "Zajęcia sportowo-taneczne dla mieszkańców Miasta Przasnysz". Pierwsza część projektu obejmowała bezpłatne zajęcia taneczne, odbywające się dwa razy w tygodniu od maja do sierpnia br.

Obecnie zakończyła się trwająca od września część druga projektu, czyli zajęcia z samoobrony. Uczestnicy kursu nauczyli się jak opanować strach, który pojawia się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia oraz dowiedzieli się jak sobie radzić w takich sytuacjach. Zyskali także pewność siebie i potrzebne w sytuacji stresowej opanowanie. Regularne treningi pozwoliły uczestnikom zadbać o kondycję fizyczną oraz poznać podstawowe techniki samoobrony, które nie zawsze muszą oznaczać walkę wręcz.