Burmistrz Przasnysza, Starosta i Wicestarosta Przasnyscy podczas Orszaku Trzech Króli

Uroczystość Objawienia Pańskiego to jedno z najstarszych świąt katolickich, które w obchodzimy 6 stycznia. Tego dnia od 2014 r. ulice Przasnysza przemierzają Orszaki Trzech Króli, niosąc przesłanie jedności, pokoju i miłości. Nie inaczej było w roku 2024, kiedy trzy barwne korowody wyruszyły z przasnyskich parafii, aby spotkać się w sercu miasta. Powiat Przasnyski, który tradycyjnie, jak co roku, wsparł finansowo jubileuszową 10 edycję Orszaku, reprezentował Starosta Paweł Mostowy oraz Wicestarosta Renata Kosman.

Podczas obchodów tegorocznego święta - 6 stycznia 2024 r. - za blaskiem Betlejemskiej gwiazdy z Fary podążył król Kacper wraz ze swoim czerwonym orszakiem, który podarował Dzieciątku złoto. Niebieski orszak pochodzący z parafii pw. św. Stanisława Kostki wiernie towarzyszył afrykańskiemu królowi Baltazarowi, który ofiarował maleńkiemu Jezusowi mirrę. Zielony korowód wędrujący z parafii pw. Chrystusa Zbawiciela stanowili poddani azjatyckiego króla Melchiora, przybywającego do Bożej Dzieciny z kadzidłem.

Radosne korowody spotkały się w symbolicznym Betlejem na Rynku Miejskim w Przasnyszu. Jednym z najważniejszych elementów obchodów były jasełka w wykonaniu młodzieży, okraszone odśpiewanymi kolędami. W ten symboliczny sposób pobłogosławiono miastu, wyrażając przywiązanie do pięknej tradycji oraz wartości, z których wyrastamy.

Tegorocznej edycji Orszaku pod hasłem " W jasełkach leży" towarzyszył konkurs z atrakcyjnymi nagrodami dla rodzin, które wystąpiły w szatach koloru swojego parafialnego króla. Ostatnim elementem jasełek był polonez zaprezentowany przez Zespół Tańców Historycznych, w który włączyło się wielu mieszkańców przybyłych na wydarzenie.

Galeria zdjęć