Lokalni pomagają

"Lokalni Pomagają" - tak nazywa się stowarzyszenie, w którego skład weszli pracownicy Starostwa i jednostek podległych Powiatowi Przasnyskiemu, pragnący przywrócić nadzieję i wiarę w bezinteresowną dobroć ludzi i dzielić się dobrem z tymi, którzy mają trudniej.

Inicjatywa, której pomysłodawcą jest Starosta Krzysztof Bieńkowski wraz z Wydziałem Rozwoju, Promocji, Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu, jest odpowiedzią na liczne potrzeby i ułatwi wdrażanie oraz koordynację działań pomocowych.
Wśród pracowników Starostwa, Szkół Powiatowych, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz innych jednostek podległych Powiatowi Przasnyskiemu są ludzie pełni inicjatywy, pragnący służyć osobom borykającym się z trudnościami.

W naszym bliskim otoczeniu znajduje się wiele  dzieci, rodzin i seniorów, którzy potrzebują pomocy, nie tylko tej finansowej. Pragniemy przeciwdziałać m.in. biedzie — tej niezawinionej, często ukrytej, i odpowiadać na potrzeby tych, którzy z powodu choroby, niepełnosprawności i zdarzeń losowych nie są w stanie poradzić sobie sami, pozostając niewidocznymi dla instytucji pomocowych.

Skalę tego typu potrzeb unaoczniły organizacje charytatywne prężnie działające na naszym terenie. Stowarzyszenie "Lokalni Pomagają" zapewni współudział z innymi podmiotami, zajmującymi się pomocą bliźnim i usprawni ich działanie. Będzie podejmować również własne inicjatywy, wynikające z potrzeb mieszkańców powiatu przasnyskiego.

- Rejestracja stowarzyszenia "Lokalni Pomagają" jest odpowiedzią na problemy lokalnej społeczności, których jest ogrom. Organizacje pomocowe funkcjonujące na naszym terenie będą jeszcze bardziej skuteczne, mogąc liczyć na wsparcie osób o podobnej wrażliwości, pracujących w powiecie i jego instytucjach. Są to ludzie pełni pasji, którzy znają przepisy i mogą ułatwić ich działanie. Ta współpraca układa się owocnie od początku kadencji, a teraz nadszedł czas na kolejny krok - rejestrację stowarzyszenia, które zyska swój statut i wkrótce zostanie wpisane do ewidencji - mówi Kierownik Referatu Rozwoju, Aktywizacji Biznesu i Promocji Magdalena Kowalewska.

Pragnieniem członków stowarzyszenia jest nie tylko aktywne włączanie się w działania lokalnych organizacji charytatywnych, ale też podejmowanie własnych inicjatyw. Stowarzyszenie ma już swoje logo, na którym widnieją dłonie ułożone w kształcie serca, będące symbolem idei przyświecającej przedsięwzięciu.

O pierwszej akcji "Lokalni Pomagają" usłyszymy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.