Uczestnicy amatorskich zawodów pływackich w Chorzelach oczekują na wyniki

W niedzielny poranek 28 stycznia 2024 roku w dzień wielkiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mazowieckim Centrum Sportów Zimowych w Chorzelach rozegrano Amatorskie Zawody Pływackie, zorganizowane przez Powiat Przasnyski wraz z Przasnyskim Sztabem WOŚP. Celem imprezy było wsparcie akcji, dzięki której od ponad 30 lat do polskich szpitali trafia sprzęt ratujący zdrowie i życie.

Po rozgrzewce punktualnie o godzinie 9:00 zawody oficjalnie otworzył Starosta Przasnyski Paweł Mostowy wraz z kierownikiem pływalni w Chorzelach Cezarego Bobowskiego, życząc zawodnikom udanej rywalizacji. Starosta  podziękował uczestnikom za chęć udziału w zmaganiach kształtujących dobrą formę, ale także przyczyniających się do zbiórki środków na szczytny cel – wyposażenie oddziałów pulmonologicznych.

Zawodnicy startowali kategoriach wiekowych  z podziałem na płeć na dystansie 25 i 50 metrów. Nad bezpieczeństwem zawodników, przestrzeganiem zasad, płynnym przebiegiem kolejnych startów czuwali sędziowie czasowi oraz ratownicy pracujący w MCSZ Kompleks Chorzele, którym serdecznie dziękujemy za profesjonalne przygotowanie zawodów!

Uczestnicy i kibice mogli liczyć na poczęstunek przygotowany przez członkinie KGW Raszujka oraz KGW Przysowy. Laureaci poszczególnych kategorii za zajęcie I, II i III miejsca zyskali puchary z logotypem WOŚP,  natomiast każdy ze startujących około 120 zawodników otrzymał pamiątkowy medal. Nagrody te wręczył starosta Paweł Mostowy. Zarówno opłaty wpisowe zawodników, jak i dobrowolne datki,  zasiliły 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku kierowała się mottem: "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych". Za zebrane w Polsce i za granicą pieniądze WOŚP planuje kupić sprzęt dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów dla dorosłych.

Galeria zdjęć