Nowi przedsiębiorcy na terenie Powiatu Przasnyskiego

Wzorem poprzednich miesięcy, w budynku Starostwa Powiatowego w Przasnyszu odbyło się podpisanie umów na rozwój działalności gospodarczej. 23 lutego 2024 roku w obecności Starosty Pawła Mostowego, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Przasnyszu Jadwigi Żuber, pracownik PUP Barbary Garlińskiej oraz pracownik ZUS Pani Anety Chmielik., siedmiu nowych przedsiębiorców uzyskało wsparcie finansowe na utworzenie nowych firm.

Starosta życząc przedsiębiorcom udanego startu, zapewnił o wsparciu ze strony Powiatu Przasnyskiego oraz zachęcił do włączenia się w działalność Rady Przedsiębiorczości oraz Mazowieckiej Izby Gospodarczej. Rada jest otwarta na przedsiębiorców dużych i małych – z każdej branży, daje również okazję do przekazywania uwag zarówno samorządowcom gminnym jak i stronie rządowej za pośrednictwem władz powiatu.

Nowo powstałe firmy będą świadczyć następujące usługi:
usługi ogólnobudowlane
-mechanik samochodowy
-sporządzanie świadectw charakterystyki energetycznej
-usługi budowlane
-salon fryzjerski
-mobilne usługi sprzątające
-sprzedaż drzew i krzewów ozdobnych

Każdorazowo przed wypłatą pozyskanych środków odbywa się szkolenie „ABC Przedsiębiorczości”, które wprowadza nowych przedsiębiorców w zagadnienia zakładania i prowadzenie własnych firm. Szkolenie porusza tematykę założenia i rejestracji działalności, skutecznego jej promowania, ubezpieczeń społecznych, pozyskiwania funduszy unijnych, podstawom i formom opodatkowania, księgowości czy prowadzeniu kasy fiskalnej.

Nowe działalności w powiecie przasnyskim powstały dzięki jednorazowemu wsparciu ze środków współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.